3 konstravimo su „LaQ“ lygiai

MOKYMOSI PROCESAS

Mokymasis su „LaQ“ – tai daugiau nei konstravimo procesas, nes konstruktoriaus pobūdis skatina laisvai kurti, žaisti su pabaigtais modeliais ir padeda ugdyti inžinerinius gebėjimus. Konstruojant „LaQ“ vystosi abu smegenų pusrutuliai, todėl žaidimo poveikis kur kas platesnis už specifinį STEM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos) įgūdžių ugdymą. Dėl unikalaus detalių jungimo principo, „LaQ“ žaidimas naudingas vaikams, turintiems specialiųjų poreikių (kalbos, rankų motorikos sutrikimai ir pan.).

Iliustracijos apačioje parodo 3 „LaQ“ konstravimo etapus ir atskleižia beribes kūrybos galimybes, kurias suteikia vos 7 „LaQ“ detalių rūšys.

PIRMAS ETAPAS – PRADEDAME NUO PLOKŠČIŲ 2D MODELIŲ

2D modeliai konstruojami tik iš 1-os, 2-os, 3-ios ir 4-os detalių rūšių. Pradėdami nuo plokščių figūrų, kaip, pvz., iliustracijoje matomas 2D meškutis, vaikai mokosi sekti paprastas instrukcijas ir pagal jas konstruoti. Konstruojant taip pat mokomasi žaisti drauge, dalintis detalėmis ir drąsinti draugus kurti sudėtingesnius modelius. Vaikai nekantrauja išbandyti „LaQ“ galimybes savarankiškai, bet dažnai su dar didesniu entuziazmu bando atkurti draugų sukonstruotas figūras.

ANTRAS ETAPAS – KURIAME PAPRASTUS ERDVINIUS MODELIUS

Greitai vaikai imasi konstruoti paprastesnius 3D modelius, kuriems naudojamos likusios 3 detalių rūšys – 5-oji (lenktas sujungimas), 6-oji (90 laipsnių kampo sujungimas) ir 7-oji (dvigubas 90 laipsnių kampo sujungimas). Šiame etape ugdomi erdviniai gebėjimai, nes konstruodamas vaikas turi galvoti, kaip segmentus sujungti vieną su kitu. Iliustracija viršuje parodo paprastą trimatį arklio ir lenktyninio automobilio modelį. Didėjant figūrų sudėtingumui, tinkamai suprasdami ir sėkmingai įvykdydami instrukcijas vaikai pademonstruoja konstravimo gebėjimus ir įgauna daugiau pasitikėjimo savimi.

TREČIAS ETAPAS – TOBULINAME ĮGŪDŽIUS

Sudėtingesniems modeliams ir toliau naudojamos visos 7 detalių rūšys, bet dažnai reikia sukonstruoti kelias detalių grupes, kurios paskui sujungiamos tarpusavyje. Kai kuriems modeliams reikalingos ir specialios rato ir veleno detalės, gaminamos trijų skirtingų dydžių. Viršuje parodytame modelyje mini ratai panaudoti roboto akims.

Šiame etape konstruojami modeliai parodo, kaip paprastos detalės gali būti naudojamos įvairioms formoms perteikti, ir netgi atskleidžia figūrų judėjimo galimybes. Iš pirmo žvilgsnio modeliai gali atrodyti sudėtingi, bet vaikai neįtikėtinai greitai išmoksta konstravimo technikų ir pritaiko jas savo kūriniams. Čia matomi modeliai demonstruoja keletą jungiamųjų detalių naudojimo būdų, kurie leidžia sukurti apvalias formas ir tikroviškus paviršius. 

Daugelio modelių, pvz., robotų, dinozaurų ir ekskavatorių, dizainas yra sumaniai pritaikytas judėjimui.


Rinktis „LaQ”


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2021 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: