Kokybės ir saugumo standartai

Visos e. parduotuvėje „Japoko” parduodamos prekės yra saugios bei atitinka aukščiausius Europos Sąjungoje bei Lietuvos Respublikoje keliamus kokybės ir saugumo reikalavimus.

Žaislai atitinka Europos standartą EN 71, kuris nustato saugumo reikalavimus žaislams, tarp kurių – reikalavimai žaislų paskirčiai, medžiagų cheminei sudėčiai, dažams, amžiaus grupės žymėjimui ir kt. Šiuos standartus turi atitikti visi žaislai, parduodami Europos Sąjungoje (ES).

EN 71-1 standartas nustato žaislų mechaninių ir fizinių savybių išbandymo reikalavimus bei metodus, kuriais tikrinama, ar vaikai, atsižvelgiant į jų amžių, žaislus naudoja pagal paskirtį ir taip, kaip yra numatę žaislo išradėjai ir gamintojai.

EN71-2standartas nustato reikalavimus, susijusius su žaislo ir medžiagų, iš kurių jis pagamintas, degumo laipsnį, siekiant išvengti vaiko sužalojimo nuo nudegimo. Tikrinama, ar medžiagose, iš kurių pagamintas žaislas, nėra draudžiamų degiųjų medžiagų, kaip ilgai žaislas dega, kokiu greičiu nuo jo pasklinda liepsna.

EN 71-3 standartas nustato reikalavimus dažų, glazūros, lako, graviūrų ir kitokiai dangai, kuria padengti žaislai. Tikrinama, ar vaikas, žaisdamas su žaislu, negali apsinuodyti ar praryti žaislo ar jo dalių, turint galvoje, kad jis gali jį dėti į burną, čiulpti ir pan. 

Prekės yra paženklintos CE ženklu, kuris yra privalomas atitikties ženklinimas visiems gaminiams, kuriais prekiaujama Europos ekonominėje erdvėje (EEE). CE ženklu žymimi gaminiai, kuriais prekiaujama už EEE ribų, nors jie buvo pagaminti EEE teritorijoje ir pirmiausia buvo skirti prekybai EEE teritorijoje. Dėl to CE ženklas tapo žinomas visame pasaulyje net žmonėms, kurie nėra susipažinę su Europos ekonomine erdve.

Gaminio paženklinimas CE ženklu turi kelias prasmes ir reiškia, jog:

  • gamintojas deklaruoja, jog jo pagamintas gaminys atitinka esminius Europos normų reikalavimus dėl sveikatos, naudojimo saugos ir aplinkos apsaugos, kurie yra vadinami  bendru „gaminių direktyvų“ pavadinimu;
  • gaminio ženklinimas CE ženklu valstybinėms rinkos priežiūros institucijoms rodo, jog gaminys tos šalies rinkai yra teikiamas legaliai;
  • gaminio ženklinimas CE ženklu užtikrina laisvą tokio gaminio judėjimą Europos laisvosios prekybos asociacijos bei Europos Sąjungos vieningoje rinkoje (iš viso 28 valstybėse);
  • gaminių ženklinimas CE ženklu suteikia galimybę muitinėms bei nacionalinėms rinkos priežiūros institucijoms pašalinti iš rinkos gaminius, neturinčius atitikties patvirtinimo dokumentų. 

Gaminius, kuriuos privalu žymėti CE ženklu, ir kurie juo yra nepažymėti ar pažymėti neteisėtai, tiekti rinkai yra neleidžiama, kadangi jų atitiktis nustatytiems saugumo reikalavimams nepatikrinta.

LR žaislų techninis reglamentas

TURITE KLAUSIMŲ?

Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:

– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val.
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu.

Mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti!

Dalintis: