Žaislai irgi gali mokyti: VGTU inžinerijos licėjaus mokytojų pamokos su „LaQ“
Ypatingas tas žaislas, kuris vaikui ne tik suteikia pramogą, bet ir padeda augti, vystytis, tobulėti ir atskleisti savo gebėjimus. Toks žaislas įprastas pamokas mokykloje ar mokymąsi namuose paverčia pramoga ir suteikia vaikams daug pasitenkinimo, lydimo motyvacijos, įsitraukimo, aiškumo ir dėstomo dalyko supratimo. Šie žaislai slepiasi po mįslingu žodžiu „edukaciniai“, tačiau toli gražu ne visi jie gali pasigirti įvairiapusėmis pritaikymo galimybėmis. Japoniški edukaciniai konstruktoriai „LaQ“ jau nebėra tik namų žaislas. Mokytojai atrado – tai ir puikiausia mokymosi priemonė. Jie pasitelkia „LaQ“ detales ir konstravimą, aiškindami matematiką ir geometriją, geografiją, lietuvių kalbą ir kitus dalykus. Konstravimas su „LaQ“ leidžia vaikams patiems kurti objektus, apie kuriuos mokosi, juos tyrinėti, keisti ir atrasti. Tokios pamokos ne tik įdomesnės, bet ir lengviau suprantamos bei įsimenamos. Auga vaikų motyvacija mokytis, įsitraukimas, geriau sutelkiamas dėmesys – štai ir raškomi saldūs mokslo vaisiai. Vieni pirmųjų konstruktorius „LaQ“ pamokose pritaikė VGTU inžinerijos licėjaus pedagogai. Savo patirtimi, atradimais ir idėjomis, kaip mokyti vaikus kartu su „LaQ“, jie pasidalino su parodos „Mokykla be sienų 2017” lankytojais. Dalinamės ir mes įdomiausiomis jų idėjomis, ką ir kaip galima greičiau ir lengviau išmokti, konstruojant su „LaQ“:· Sąvokoms ,,daugiau“, ,,mažiau“ įtvirtinti siūloma mokiniams, ant popieriaus lapo sudėlioti daiktų grupes ir jas palyginti.
· Sudėties ir atimties veiksmą mokiniai pavaizduoja sukonstruotais kvadratėliais ir tą veiksmą užrašo atitinkamu reiškiniu. · Mokiniai kuria ir konstruoja ornamentą. Akcentuojame, kad ornamento paskirtis – puošti, bet svarbiausia jo ypatybė yra ritmingumas ir simetrija.· Mokiniai susipažįsta su simetrija. Simetriškai pavaizduoja konkrečius daiktus, figūras ir patys kuria, ieško simetriškų plokštuminių figūrų ir erdvinių kūnų.
· Dėliojant, jungiant detales, kuria daugiau nei keturis kampus turinčias figūras – daugiakampius. Atkreipiamas dėmesys, kad ne visos figūros turi stačiuosius kampus.· Sukonstravę kubą ar kitą geometrinį kūną, mokiniai suranda viršūnes, kraštines, briaunas.· Mokiniai, kurdami įvairius keturkampius, susipažįsta su ilgio, pločio ir ploto sąvokomis. · Konstruodami įtvirtina jau išmoktas raides, o vėliau dėliojant sukuria klasės vardų mišką.· Konstruojant vėliavas puikus būdas išmokti pasaulio šalis ir jų sostines.
Ir tai tik dalis būdų, pritaikyti „LaQ“ mokant vaikus. Kaip japoniški konstruktoriai atveria neribotas vaikų kūrybos galimybes, taip jie sukuria ir neribotas galimybes padėti vaikams lengviau išmokti dėstomus dalykus. Tereikia pasitelkti fantaziją ir kūrybiškumą!
TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.
© 2021 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.