Japoniški gėrimai Ramune
Gaivieji gėrimai Ramune (ラムネ) (japoniškas tarimas: [ɾamɯne]) – unikalus ir labai populiarus šiuolaikinės Japonijos kultūros elementas, dėl savo išskirtinumo žinomi ir mėgiami visame pasaulyje. Ramune gaivieji gėrimai dažnai matomi japoniškuose anime, komiksuose manga ir japonų dramose. Šis gėrimas garsėja dėl išskirtinio buteliuko dizaino, unikalaus jo atidarymo būdo, bei skonių įvairovės. Jau kultiniu tapęs gaivusis gėrimas Ramune, yra laikomas nacionaliniu Japonijos gėrimu.
Nors visame pasaulyje Ramune gėrimas pagarsėjęs kaip japoniškas, tai ne japonų sukurtas produktas. Ramune gėrimą sukūrė škotų kilmės farmacininkas Alexander Cameron Sim, gyvenęs Japonijoje, užsieniečių kolonijoje Kobe. Pirmas Ramune gėrimas buvo pagamintas Kobe 1884 m., o Japonijoje jis labiausiai išpopuliarėjo 1888 m., kuomet buvo pradėtas pilstyti į žymiuosius buteliukus su specialiu kakliuku ir stiklo rutuliuku. Prie išpopuliarėjimo prisidėjo ir tai, kad pradžioje Ramune buvo pristatomas kaip medicininis gėrimas, ir parduodamas kaip vaistas nuo choleros.
Specialų buteliuką, į kurį ilgą laiką visame pasaulyje buvo pilstomi gazuoti gėrimai, 1872 m. sukūrė inžinierius iš Didžiosios Britanijos, Hiram Codd. Jo garbei buteliukas vadinamas „Codd“ kakliuko buteliuku. Šiais laikais „Codd“ kakliuko buteliai pasaulyje naudojami dviems gėrimams išpilstyti: japoniškam gėrimui Ramune ir indiškam gėrimui Banta.
Žmonėms, kurie pirmą kartą ragauja Ramune, kartais būna sudėtinga gerti, nes reikia išmokti sustabdyti stiklo rutuliuką, kad jis neužkimštų kaklelio. 2006 metais buvo pristatytas buteliukas su specialiais groveliais butelio kakliuke, kad geriant būtų paprasčiau tarp jų sulaikyti stiklo rutuliuką.
Viena iš priežasčių, kodėl Ramune myli daugelis, o ypač vaikai, nes Ramune atidarymo procesas yra įdomi patirtis ir tarsi savotiškas žaidimas.
Šiandien Japonijoje gaminami net 57 skirtingų skonių Ramune gaivieji gėrimai. Patys populiariausi – klasikinio skonio, matcha žaliosios arbatos, citrinų, arbūzų, melionų, ličių, mėlynių, persikų ir vynuogių. Japonijoje galima rasti ir pačių keisčiausių skonių Ramune gėrimus: moliuskų, kario, svogūnų, baklažanų, kukurūzų sriubos, kimchi, čili, ar vasabi.
Kaip atidaryti Ramune gėrimo buteliuką?
- Ramune buteliuką atidarinėkite ant lygaus, stabilaus ir neslystančio paviršiaus.
- Nuimkite plastikinę pakuotę nuo butelio dangtelio. Kietas plastiko kamštis butelio viršuje dalinasi į dvi dalis – nykščiu išstumkite centrinę dalį (stūmoklį), atskirdami ją nuo išorinio žiedo. Išorinį žiedą išmeskite.
- Viena ranka stipriai laikykite butelį, kita ranka stūmoklį uždėkite ant stiklinio rutuliuko butelio kaklelio viršuje, plokščia, apvalia puse į viršų ir delnu įstumkite jį į buteliuką. Kai rutuliukas atsidurs specialioje buteliuko kakliuko ertmėje, neatleiskite ir nekeiskite slėgio krypties.
- Prieš gerdami 5 sekundes palaikykite dangtelį įspaustą į kakliuką.
- Išimkite stūmoklį iš butelio kakliuko ir mėgaukitės Ramune gėrimu.
Išsamų Ramune buteliuko atidarymą galite pamatyti vaizdo įraše.
Kuomet geriant palenkiate Ramune buteliuką, laikykite stiklo rutuliuką ant dviejų griovelių kakliuke, kad gėrimas laisvai tekėtų iš buteliuko.
Japoniški gaivieji gėrimai Ramune gali tapti gimtadienių, švenčių, ar vakarėlių puošmena ir atrakcija. Ramune buteliukų atidarymas pradžiugina visus, to nebandžiusius ir dovanoja nepamirštumų akimirkų bei įspūdžių! Ramune gėrimai – puikus būdas nustebinti draugus, ar svečius.
Idėja Japonijos gerbėjams ir mylėtojams – japoniškas gimtadienis, kuriuos organizuoja Japonijos agentūra „Jukari“ Vilniuje, ir japoniškos vaišės su gaiviaisiais gėrimais Ramune.
TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.
© 2024 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.