KALBOS/LITERATŪRA

ABĖCĖLĖ

Raidžių pažinimas konstruojant. Šiai užduočiai atlikti užtenka plokščių detalių: kvadratinių, trikampių ir siauresnių ar platesnių jungiamųjų detalių. Būkite kūrybingi, jei turite nedaug detalių – konstruokite ne vienspalves, o margas raides, derinkite spalvas, bandykite išgauti atsikartojantį raštą.

RAIDĖS (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas“).

RAIDĖS (Mokytoja Lina Zdanavičienė, Vilniaus lopšelis- darželis “Spygliukas”)

Vilniaus lopšelio- darželio “Spygliukas” mokytoja metodininkė Lina rekomenduoja su raidėmis susipažinti pamažu ir žaismingai. Pažintį su abėcėle pradėkite nuo raidės A arba nuo pirmosios kiekvieno vaiko vardo raidės.
Kad vaikams būtų paprasčiau raides įsiminti, kartu nupieškite raidę, vėliau ją sukonstruokite ir kūrybingai papuoškite! Po to padarykite mažąją sukonstruotos raidės versiją, sudėkite ją šalia didžiosios sukonstruotos raidės, palyginkite, aptarkite skirtumus.
Kartu su vaikais sugalvotkite žodžių iš sukonstruotos raidės (tikrinių ir bendrinių, aptarkite kada žodžiai rašomi iš didžiosios, o kada iš mažosios raidės), sukurkite istoriją apie raides, žaismingai pateikite jų svarbą ir pamažu jomis apgaubkite vaiko pasaulį.

KAS YRA SAKINYS (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas“)

„Sukonstruokime sakinį!” – štai į kokį Mokslo nuotykį su „LaQ“ kviečia Mokytoja Danutė. Taip, sakinį iš tiesų galima sukonstruoti, o spalvingos „LaQ“ detalės padeda vaikams lengviau suprasti, kad gi yra tas „sakinys“.

Patys sudarydami prasmingus sakinius ir jų struktūrą pavaizduodami „LaQ“ detalėmis, vaikai greičiau ir lengviau įtvirtina žinias. O konstruodami ir mokydamiesi poromis, vaikai mokosi vienas iš kito, dalijasi patirtimi ir žiniomis.

SĄVOKŲ  „ILGAS”, „TRUMPAS“, „PLATUS“, „SIAURAS“ UŽTVIRTINIMAS

Net ir mokytis tokių naujų sąvokų kaip „ilgas”, „trumpas“, „platus“, „siauras“ gali būti tikras NUOTYKIS, kai pasitelkiamos „LaQ“ detalės! Šiame Mokslo nuotykyje su „LaQ“ Alytus pirmokai pasiruošė žiemai : kam ilgas ir siauras šalikas, o kam platus ir trumpas , kažkam plati, o kažkam siaura pirštinė. O kur dar ilgi batai… O gal užteks trumpų, jei per balas nešokinėsim? Konstruokite, palyginkite ir išmokite!

Koks ruduo be pasakos „ROPĖ” (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas“)


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2021 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: