MATEMATIKA/LOGIKA

GEOMETRINĖS FIGŪROS (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Konstruokite nuotraukose pavaizduotas geometrines figūras ir dėliokite iš jų savo vaizduotės modelius, daiktus ar objektus bei kurkite istorijas! Sukonstravę geometrinę figūrą, aptarkite kokia tai figūra, suraskite jos viršūnę, kraštinę, kampą. Geometrinio kūno – viršūnes, briaunas, sienas ir pan. Mokytoja Danutė su savo mokiniais iš geometrinių figūrų sukūrė istorijas apie nykštuką ir jo brolius, ledus ir šviestuvą.

Kaip konstruktorių „LaQ” panaudoti mokant matematikos.

DĖMENŲ KEITIMAS VIETOMIS

Sukonstruokite/užrašykite paveikslėlyje pavaizduotas užduotis. Tą pačią užduotį galite atlikti ir su savo sugalvotais skaičiais. Užduotį su skirtingais skaičiais pakartokite 3-4 kartus. Taip vaikai geriau įsimins, kad tas pats rezultatas gaunamas sudedamus skaičius keičiant vietomis. Skatinkite vaikus sugalvoti, kokias skaičių kombinacijas jie nori sukonstruoti ir keisdami juos vietomis lai eksperimentuoja bei mokosi matematikos gudrybių. Ši užduotis vaikams leis sutelkti dėmesį, mokys susikaupti, kūrybiškai spręsti problemas.

TRUPMENOS

Mokydamiesi rasti skaičiaus dalį, sudėliokite dviejų spalvų, vienodo dydžio ir formos nuotraukose pavaizduotas figūras. Vaikų paprašykite savais žodžiais paaiškinkinti, kokie skaičiai yra vadinami trupmenomis, ką parodo trupmenos vardiklis ir skaitiklis. Ši užduotis padės suvokti dalies sąvoką, vaizdžiai parodys, kaip padalinti skirtingas figūras į dvi, tris, keturias, penkias ir t.t. lygias dalis.

MATEMATINĖ DĖLIONĖ (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Įprastos dėlionės pabodo? Tada jums pats laikas leistis į „Mokslo nuotykį su LaQ“, kuriame Mokytoja Danutė siūlo išnarplioti matematinę LaQ dėlionę. „LaQ“ dėlionė – galvosūkis, sudarytas iš spalvų, kuriomis uždengiame nurodytus skaičių langelius. Ši dėlionė – kartu ir paslaptis. Vaikai nemato, koks bus paveiksliukas, tad nuo pirmųjų detalių leidžiasi į smagų spėliojimo žaidimą.
Pažiūrėkite, į kokį nuotykį su „LaQ“ matematine delione leidosi Alytaus mokiniai, ir pasisemkite idėjų! Vaikų užimtumas garantuotas! 

TRUPMENOS. Paprastai bet ne prastai! (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Mokytis smagu, kai yra įdomu. Matematikos pamokose trupmenų galima mokytis paprastai, bet išmokti ne prastai!

SUDĖTIS IR ATIMTIS

Japoniško konstruktoriaus „LaQ” detalės gali būti panaudojamos mokintis matematikos veiksmams, sudėčiai ir atimčiai. Galite arba konstruoti kvadratines figūras, arba tiesiog naudoti kvadratines „LaQ” detales matematikos veiksmams vizualiai atvaizduoti. Vaikams mokintis lengviau, kuomet teoriją papildome vaizdine medžiaga. Konstruokime ir skaičiuokime kartu!

SIMETRIJA

Sukonstruokite nuotraukoje pavaizduotą kairį drugelio sparną. Užbaikite drugelį sudėdami jam simetrišką dešinį sparną. Eksperimentuokite. Drugelio viduryje vietoj 120 l kampinės detalės panaudokite plokščią ploną arba plačią detales. Palyginkite skirtumus ir sužinokite, kodėl pakeitus vos vieną detalę drugelis arba „guli“ arba „skrenda“. Atkreipkite dėmesį, kad drugelis „skrenda“, kaip panaudojame 120l detalę. Su vaikais aptarkite drugelių skirtumus ir atradimus. LaQ konstruktoriai vaikams suteikia labai daug pasitenkinimo, nes galima ne tik sugalvoti savo žaislą vaizduotėje, bet jį sukonstruoti bei realiai matyti/lyginti, laikyti bei žaisti su juo.

KETURKAMPIAI (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Kiek išvardytumėte keturkampių? Oooo, jų kur kas daugiau – ne tik kvadratas ir stačiakampis! Visus prisiminti – tikras nuotykis, tad leiskitės į jį su „LaQ“. Išmokykite vaikus visų keturkampių formų kūrybiškai! Kaip – žiūrėkite Mokytoja Danutė vaizdo klipe. Na, tai kiek išvardytumėte keturkampių?

KAMPAI (Mokytoja Rugilė Čirienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Konstravimo nuotykis su „LaQ“ veda į KAMPŲ pasaulį – ne gatvės, ne namų, o matematikos kampų. Jungiant detales, kuriamos figūros iš skirtingų kampų. Paprašykite vaikų parodyti ir įvardyti visus figūroje esančius kampus; paskatinkite sukonstruoti figūrą, kurioje būtų keli skirtingi kampai. Patys kurdami ir atpažindami kampus, vaikai juos kur kas greičiau perpras ir išmoks.

O atokvėpiui pažaiskite populiarų žaidimą „Kryžiukai-nuliukai“. Tegu figūras žaidimui vaikai susikonstruoja patys. Konstravimas padės sutelkti dėmesį, o žaidimas lavins loginį mąstymą. Nuotraukų galerijoje pažiūrėkite, kaip mokytis kampų ir žaisti sekėsi Alytaus trečiokams, padedamiems mokytojos Rugilės Čirienės.

IŠ PLOKŠTUMOS Į ERDVĘ

Geometrinės ir erdvinės figūros skirtumai. Sukonstruokite nuotraukoje pavaizduotą kvadratą. Panaudodami gautą kvadratą sukonstruokite kubą. Atlikę užduotį drauge su vaikais aptarkite skirtumus, kokių rūšių detalės buvo panaudotos. Kokios detalės buvo reikalingos konstruojant kvadratą, o kokios – kubą. Suskaičiuokite kiek kvadratų reikėjo kubui sukonstruoti. Kokių papildomų detalių reikia kubui sudėlioti?

Iš „LaQ“ detalių galima sudėlioti įvairius trijų dimensijų erdvinius, daugiasienius ir kitokius geometrinius modelius, jų konstravimas prisideda prie smegenų vystymosi. Vaikai, žaisdami su „LaQ“, lavina erdvinį, matematinį ir loginį mąstymą.

PASTABUMO, ATIDUMO IR DĖMESIO KONCENTRACIJOS LAVINIMAS

LaQ konstruktorius turi paslaptį, kuri skatina vaikus sutelkti dėmesį į atliekamo darbo detales – tai dvi skirtingo pločio plokščios jungiamosios detalės nr. 3 ir nr. 4 (tai yra detalių žymėjimas, kurį rasite kiekvienoje LaQ instrukcijų knygelėje). Ši užduotis supažindins su pagrindine plokščių modelių konstravimo technika, kurią panaudojant konstruojami 2D modeliai. Nesakydami vaikams apie detalių skirtumus, paprašykite jų sukonstruoti nuotaukoje pavaizduotas juostas iš pradžių panaudojant kvadratus, o vėliau -trikampius. Atlikę užduotį drauge aptarkite skirtumus, kokių rūšių detalės buvo panaudotos konstruojant skirtingo ilgio juostas. Pasitaikius klaidoms -jas ištaisykite. Remdamiesi paveikslėliu-paanalizuokite, kuri juosta yra trumpesnė, o kuri ilgesnė. Kodėl? Kokios detalės buvo reikalingos konstruojant trumpą ir ilgą juostas? Skirtumus tarp siauresnės ir platesnės LaQ detalių užtvirtinkite sukonstruodami pagrindines geometrines figūras: trikampį, kvadratą ir apskritimą. Skatinkite vaikus pagalvoti, ką jie galėtų sukonstruoti panaudodami jau sukonstruotas juostas ir figūras.

Ši užduotis vaikams leis sutelkti dėmesį į konstruojamo daikto subtilybes. Mokys susikaupti, kūrybiškai spręsti problemas.

NUOSTABŪS GEOMETRINIAI ERDVINIAI STATINIAI-BRIAUNAINIAI

Pateiktuose pavyzdžiuose yra taisyklingasis braunainis – ikosaedras (sudarytas iš 20 trikampių sienų), nupjautinis oktaedras (sudarytas iš 8 šešiakampių ir 6 kvadratų), bei kuboktaedras (iš trikampių ir kvadratų). Tai taisyklingieji ir pustaisyklingieji briaunainiai – Platono ir Archimedo kūnai. Tuos briaunainius kurių sienos – trikampiai, kvadratai ir šešiakampiai, galima bandyti dėlioti iš LaQ, tik kampai tarp sienų, kartais sunkiau susijungia, nes LaQ labiausiai tinkanti detalė jungia 120 laipsnių kampu, о dvisienis kampas pvz. ikosaedro yra ~138 laipsniai.

NE TIK KONSTRUOJAM, BET IR GALVOJAM

Konstruokite nuotraukoje pavaizduotas figūros dalis ir sudėliokite taip, kaip parodyta paveikslėlyje. Sukurkite savo „LaQ“ galvosūkių. Konstravimas su „LaQ“ detalėmis lavina erdvinius gebėjimus, problemų sprendimo įgūdžius ir loginį mąstymą. Kontruodami vaikai turi nuspręsti, kokią spalvą pasirinkti, kur, kaip ir kokias detales naudoti, kad galėtų sukonstruoti norimą kūrinį. Su „LaQ” vaikai taip pat mokosi konstravimo technikų, kurių sudėtingumas nuosekliai didėja. Nuo paprasto plokščių raštų konstravimo greitai pereinama prie lenktų formų ir išsiplečiama iki trimačių geometrinių figūrų kūrimo. Mokymasis iš trimačių konstravimo schemų ugdo erdvės suvokimą ir inžinerinius gebėjimus. Vėliau vaikai dažnai išplečia modelius, keisdami jų dalis pagal savo fantaziją.

ILGIO PALYGINIMAS

Kuri linija yra ilgesnė? Sukonstruokite nuotraukose pavaizduotas figūras. Gautos skirtingos figūros turi būti vienodo ilgio, kaip pavaizduota paveikslėlyje. Aptarkite su vaikais kuris modelis yra ilgesnis/ar jie lygūs? Sudėję sukonstruotas juostas, palyginkite ir aptarkite skirtumus, suskaičiuokite kiek kokių LaQ detalių buvo panaudota. Skatinkite vaikus pagalvoti, kur būtų galima panaudoti sukonstruotas figūras, ką iš jų galima sukurti.


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2021 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: