Praktiniai patarimai, kaip pradėti darbą su „LaQ“

„LaQ“ – tai daug kartų apdovanotas edukacinis konstruktorius, sukurtas ir gaminamas Japonijoje. Nors Lietuvoje „LaQ“ tebėra naujiena, konstruktorius jau ilgiau nei 25 metus naudojamas daugiau nei 3000 darželių, vaikų priežiūros centrų ir pradinių mokyklų visame pasaulyje.


NUO KO PRADĖTI

Prieš pradedant dirbti su vaikų grupe atsisiųskite ir perskaitykite „LaQ“ konstravimo technikų vadovą.

„LaQ“ konstravimo technikų vadovas

Kaip naudoti „LaQ“ konstravimo technikų vadovą:

1. Atsižvelkite į grupės dydį

Atsižvelgiant į konstruojančių vaikų grupės dydį, rinkitės rinkinį „Basic 2800“ , kuris tinkamas konstruoti 6-8 vaikams. „Basic 8400“ tinka darbui su 15-20 vaikų grupe. Rinkiniuose rasite 12 skirtingų spalvų, skatinkite vaikus spalvas rinktis kūrybiškai ir išbandyti instrukcijų knygelėse esančias schemas!

2. Aptarkite 7 detalių rūšis

Vaikų grupei susirinkus, pagal 1–2 instrukcijos lapus papasakokite apie 7 detalių rūšis ir kaip jas sujungti. Pradėkite nuo 2 pagrindinių detalių (kvadrato ir trikampio) ir paaiškinkite, kaip naudojamos 5 jungiamosios detalės. Parodykite, kad detalių numeriai naudojami kiekvienoje konstravimo schemoje. Atkreipkite dėmesį į skirtumą tarp detalių Nr. 3 (siauras sujungimas) ir Nr. 4 (platus sujungimas), toliau pasakokite, kaip naudojamos detalės Nr. 5–7. Paaiškinkite apie specialiąsias „Hamacron“ detales (velenus ir ratus) ir parodykite, kaip jas sujungti.

3. Parodykite skirtingas konstravimo technikas

„LaQ“ konstravimo technikų kataloge pristatomos kelios skirtingos konstravimo technikos – nuo paprastų plokščių (2D) figūrų iki trimačių modelių ir „Hamacron“ detalių naudojimo. Mokydamiesi šių technikų, vaikai greitai susipažįsta su įvairiomis „LaQ“ konstravimo galimybėmis. Galite jas paaiškinti grupėje arba leisti vaikams atrasti patiems, atsižvelgdami į jų amžių ir sugebėjimus.

4. Išdalinkite modelių konstravimo schemas

„LaQ“ konstravimo technikų katalogo pabaigoje pateiktos konstravimo schemos, suskirstytos į kelis lygius pagal sudėtingumą. Kiekvienas lygis pažymėtas skirtinga spalva. Nuo paprastų dvimačių figūrų laipsniškai pereinama prie sudėtingesnių modelių. Vaikai turėtų patys įsivertinti savo jėgas, bet paprastai geriausia pradėti nuo lengvesnio lygio.

5. Stebėkite pažangą užsiėmimo metu

Laikas, per kurį vaikai perpranta įvairias konstravimo technikas, labai skiriasi. Kiekvienas vaikas turėtų savu tempu susipažinti su mokymo medžiagoje pateiktomis technikomis ir brėžiniais. Vieni gali panorėti kurti savo sugalvotus kūrinius, kiti – išmėginti sudėtingesnes schemas, kurių galite rasti mūsų svetainėje.

6. Pristatykite vaikų kūrinius grupėje

Vaikai didžiuojasi sukurtais modeliais ir noriai demonstruoja savo išradingumą draugams ir tėvams. Taip ugdomas pasitikėjimas savimi ir visapusiškai skatinama socialinė raida: vaikai mokosi iš aplinkinių, taip pat lavina saviraišką. Rekomenduojame per užsiėmimą skirti laiko vaikams parodyti ir paaiškinti savo kūrinius.

Svarbiausia, kad būtų smagu! Su „LaQ“ mokomės žaisdami!


INSTRUKCIJŲ LAPAI

Toliau pateiktos konstravimo schemos skirtos savarankiškam vaikų žaidimui. Schemų eilės tvarka nėra svarbi –  kiekvieną lapą galima naudoti atskirai.

1 dalis – 2D modeliai

Dvimačių figūrų kūrimui naudojamos tik plokščios detalės.

Šios schemos puikiai tinka jaunesniems vaikams, kurių erdvinis intelektas ir smulkiosios motorikos gebėjimai dar vystosi. Truputį pasitreniravę vaikai lengvai išmoksta sujungti ir atskirti detales. Kiek ilgiau trunka mokymasis konstruoti trimates schemas.

2 dalis – 3D modeliai

Šiems modeliams naudojamos visos detalių rūšys.

Schemos suskirstytos į 3 didėjančio sudėtingumo lygius (3 lygis – sudėtingiausias). Kiekvienas vaikas turėtų pasirinkti lygį, kuris labiausiai atitinka jo pasitikėjimą savimi ir susidomėjimą konstravimu.

Užsiėmimuose vaikai dažniausiai renkasi 1 ir 2 lygio schemas. Pagal instrukcijas sukonstravę keletą modelių, daugelis vaikų noriai imasi kurti savo sugalvotus kūrinius ar semtis įkvėpimo iš to, ką konstruoja jų draugai.

Japoko tinklapyje rasite praktinių pavyzdžių, kaip LaQ yra integruojamas į ugdymo procesą bei projektinę veiklą.


„LaQ” pedagogams „LaQ” asortimentas ugdymo įstaigoms


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: