Tiesiog kitokie žaislai (žurnalas: „Tavo vaikas”)

„Mama, šis konstruktorius žymiai įdomesnis nei kiti, kuriuos turime namie…“ – štai tokią repliką išgirdau iš savo pirmokės bei keturmečio, kai paskutinįjį vasaros savaitgalį, įsimaišę į „Sostinės dienų“ šurmulį, visai netikėtai beveik valandai užstrigome viename paviljone, kuriame buvo išrikiuoti mums dar nematyti žaislai ir žaidimai iš Japonijos.

Aistės Veismanaitės tekstas

Konsultavo „Japoko“ įkūrėja Metodija Vidūnaitė

Būsiu atvira – ši vaikų frazė mane šiek tiek nustebino. Tąkart su vaikais išėjusi pasivaikščioti į miestą, tikrai neturėjau jokio noro stypsoti ties vienu ar kitu paviljonu, kol mano atžalos viską apžiūrės, palies ar išbandys, kas prekeivių leidžiama pabandyti. Matydama natūralų vaikų susidomėjimą ir nepaprastai didelį įsitraukimą į žaidimą, net nepajutau, kaip konstruoti pagal schemas pradėjau ir aš pati.

Žaislai – lavinantys visapusiškai

Pasikalbėjusi su žaislus iš Japonijos į Lietuvą vežančios įmonės „Japoko“ atstove Metodija Vidūnaite, dar kartą tyliai sau tik patvirtinau jau anksčiau žinotą tiesą, kad ši, visai kitame pasaulio krašte  esanti ir nuo mūsų tūkstančius kilometrų nutolusi šalis – išties ypatinga ir šiek tiek… kitokia. Tokie pat yra ir japonų kuriami žaislai. „Nors šiais laikais visame pasaulyje daug dėmesio skiriama vaikų kompiuteriniam raštingumui ir programavimo įgūdžiams stiprinti, šių gebėjimų pamatą, anot japonų, turėtų sudaryti mąstymas, kuriam yra panaudojamas abiejų smegenų pusrutulių potencialas. Taigi, specifinės technologijų, matematikos ir gamtos mokslų sritys turėtų būti paremtos bendrąją kritinio ir kūrybinio mąstymo kompetencija“, – teigia tris skirtingo amžiaus vaikus: 17-os, 11-os ir 6-erių metų auginanti moteris.

M. Vidūnaitės teigimu, su japoniškais žaislais pirmoji jos pažintis įvyko maždaug prieš 11 metų. „Mano brolis Raimundas jau daug metų gyvena Japonijoje. Mūsų pirmagimiui jis vis parveždavo lauktuvių žaislų. Kartą nupirko konstruktorių, kuris buvo visiškai kitoks nei mūsų matyti, turėti. Sūnui žaidimas taip patiko, kad vaikas ilgą laiką su juo nesiskyrė tikrąja to žodžio prasme, net važiuodamas į kelionę, imdavo detalių lagaminėlį kartu su savimi“, – pasakoja. Anot pašnekovės, laikui bėgant, stebint, kaip žaidimu domisi sūnaus bičiuliai, draugių atžalos, kaip į konstravimą įsitraukia tiek jau gerokai ūgtelėjęs sūnus, tiek ikimokyklinio amžiaus dukra, kilo mintis tapti oficialiais šio japoniško konstruktoriaus atstovais Lietuvoje.

Visus mūsų atstovaujamus japoniškų žaislų prekės ženklus jungia bendra idėja – japoniška kokybė, stipri edukacinė pusė bei kiekvieną atsivežtą prekės ženklą lydinti istorija.

Anot pašnekovės, žaisdamas su japoniškais žaislais, vaikas lavėja visapusiškai. Rezultatas? Ugdomas kūrybiškumas, stiprinama vaizduotė, smalsumas, loginis ir erdvinis mąstymas, atkaklumas bei daug kitų gebėjimų. Būtent to reikia, norint gebėti spręsti problemas, su kuriomis, kiekvienas mūsų susiduriame kasdien. Ne išimtis ir patys mažiausieji.

Stebuklingas žaidimas visai šeimai

Jei šį žaislą reikėtų apibūdinti dviem žodžiais, labiausiai tiktų šie – konstravimas japoniškai. O toks konstravimas yra paremtas unikalios japonų architektūros (senovės Japonijoje mediniai namai buvo statomi nenaudojant vinių!) bei išskirtinio popieriaus lankstymo meno origami principais. Nors Lietuvoje šis žaislas dar tebėra savotiška naujiena, LAQ konstruktorius jau ilgiau kaip 25 metus naudojamas daugiau nei 3000 darželių, vaikų priežiūros centrų ir pradinių mokyklų visame pasaulyje. 

Pirkti „LaQ”

„LAQ kaip kūrybinio ir kritinio mąstymo ugdymo priemonė tinka  įvairaus amžiaus ir gabumų vaikams, tačiau pagrindiniai jo naudotojai yra ikimokyklinukai, maždaug nuo 4-5 metų amžiaus, ir pradinių klasių moksleiviai“, – teigia M. Vidūnaitė. Anot jos, LAQ konstruktorius yra naudojamas ugdymo įstaigose kaip įdomi, inovatyvi ir įtraukianti vaikų ugdymo bei užimtumo priemonė popamokinei veiklai. Tai puiki tėvus ir vaikus jungianti veikla.  „Žaisdami vaikai ne tik tarpusavyje jungia konstruktoriaus detales, jie tuo pat metu mokosi sekti instrukcijas, sprendžia, kokią detalės spalvą pasirinkti, kur, kaip ir kokias detales naudoti, kad galėtų sukonstruoti norimą figūrą. Vyresniems vaikams trimatės modelių schemos tampa savotišku iššūkiu, stimuliuojančiu kritinį mąstymą, kurie padeda vystytis matematinio, loginio, erdvinio mąstymo gebėjimams. Tuo tarpu, įgudus konstruoti pagal schemas, atsiveria neribotos žaidimo galimybės. Vaikai pradeda kopijuoti aplinkoje matomus objektus ar pirmiau kurti modelius vaizduotėje, o tik paskui konstruoti. Tai – jau kūrybinio mąstymo lavinimo žingsnis“, – paaiškina moteris.

Dar vienas  šio žaidimo privalumas, anot jos, tas, kad pastarsasis puikiai tinka komandiniam darbui. Kitaip tariant, įtraukia vaikų grupelę ar net visą šeimą į konstravimo procesą. „Dalijimasis detalėmis, painių ir sudėtingų konstrukcijų kūrimas  moko vaikus bendrauti, stiprina dėmesio koncentraciją, tobulina kalbinius gebėjimus, skatina socialinę raidą. O tai – nepaprastai svarbu ugdymo(si) procese“, – pastebi M. Vidūnaitė. Pasak jos, nepaprastai įdomu stebėti vaikų tarpusavio santykį, kai konstruodami komandinę užduotį, jie padeda vieni kitiems, kartu ieško sprendimų, bendrai įvardija vieni kitų klaidas ir jas koreguoja. LaQ taipogi pagrįstas siekiu suteikti šeimoms žaislą,  kuriuo vaikai galėtų džiaugtis kartu su tėvais. Kartais tėvai konstruodami įsijaučia net labiau nei vaikai, o suaugusiesiems įsitraukus į žaidimą, užsimezga nuostabus šeimos narių bendravimas.

Sužinokite apie „LaQ” daugiau

Ypatingiems kūdikių poreikiams

Niekam ne paslaptis, jog šiuolaikiniai tėveliai itin daug dėmesio skiria vaikų ugdymui. Daugelis jų supranta, kad ugdymo procesas prasideda ne tada, kai vaikui sukanka treji, ketveri ar gerokai daugiau metų, o kad atžalą būtina ugdyti nuo pirmųjų jos gyvenimo mėnesių. Anot M. Vidūnaitės, tyrimais įrodyta, kad pirmaisiais metais kūdikių smegenys vystosi ypač greitai. Pirmieji metai yra kupini jaudulio, atradimų, daugybės naujų etapų. „Mažylių smalsumas auga šuoliais, gana aiškiai pastebimi jų interesų bei domėjimosi pokyčiai, tad natūralu, kad pasaulio, kokį mato augantis kūdikis,  vaizdas kinta kiekvieną dieną“, – pasakoja pašnekovė. Moters teigimu, idėja į Lietuvą atsivežti japoniškų žaislų, skirtų būtent kūdikiams, gimė taip pat labai natūraliai ir organiškai. „Ir klientai, ir artimieji, turintys kūdikių, vis klausinėjo apie platesnį japoniškų žaislų asortimentą. Kai vykau į parodą Tokijuje, jaunesnioji sesuo kaip tik laukėsi pirmagimio Pauliuko. Parodoje susipažinau su Japonijoje gerai žinoma kompanija „People“, kurios stende buvę žaislai ir prekės ženklai man labai patiko, nes akį traukė kitoniškumu ir sava įdomia istorija. Taip prieš metus mūsų asortimentą papildė net trys prekės ženklai: „People Blocks“ magnetinės kaladėlės, išskirtiniai rankų darbo ekologiški „Mochi“ žaisliukai – kramtukai, kurių sudėtyje yra net 51% ryžių ir jokių žalingų dažų ar klijų bei pirmieji žaislai, sukurti kūdikiams pagal jų raidą – „Brain Builders“. O labiausiai intrigavo tai, kad pastarieji buvo sukurti pagal japonių mamų dienoraščius. Taip jau yra, kad Japonijoje mamos nuo pat nėštumo pradžios pildo specialų mamos dienoraštį, kuriame aprašo savo savijautą, kūno pokyčius, o vėliau viską, ką patiria ar išmoksta jų atžala: su kuo kokiame amžiaus tarpsnyje jis mėgsta žaisti, kas jį domina, ką naujo jis išmoksta ir pan.

Pirkti „Brain Builders”

Japonijos kompanijoje sukūrusioje „Brain Builders“ žaislus daugiau nei 95% darbuotojų yra moterys, dauguma iš jų – mamos, kurios norėjo sukurti kitokius žaislus, nei iki šiol egzistavo Japonijos rinkoje. Taip gimė mintis pasisemti idėjų iš japonių mamų dienoraščių. Kompanijos darbuotojos peržvelgė labai daug mamų dienoraščių, tame tarpe ir savo darbuotojų, surinko iš jų informaciją ir remiantis ja buvo sugalvoti dešimtys ypatingų barškučių, kramtukų, interaktyvių žaidimų arba paprasčiau kalbant, po specialų žaislą – kiekvienam mėnesiui pagal kūdikio raidą nuo pat gimimo.“,- pasakoja M. Vidūnaitė. Anot jos, „Brain Builders“ žaislai buvo sukurti galvojant apie kūdikių smegenų stimuliavimą ir raidos progresą per žaidimą, kiekvienas jų buvo kruopščiai apgalvotas, paremtas ilgalaikiu kūdikių stebėjimu ir analize. „Brain Builders“ žaislų seriją sudaro tai, ką vaikai mėgsta tyrinėti natūralioje aplinkoje: tai savotiška aliuzija į laikraštį, veidrodėlį, sagas, mamos spenelį, rankytės imitacija, žaisliukas su baltuoju triukšmu, kurį kūdikiai atpažįsta, nes jį girdėjo dar būdami mamos pilve. Pirmųjų mėnesių žaisliukai yra skirti tėveliams, kad padėtų atkreipti kūdikio dėmesį bei skatintų jo žvilgsnį įvairiais garsais, spalvomis, lietimu ir pan. Vyresniame vystymosi periode tie patys žaisliukai yra tinkami žaisti ir tyrinėti pačiam vaikui.

Sužinokite daugiau apie „Brain Builders”

„Japoko“ – tai šeimos verslas, gimęs iš meilės vaikams. Tai japoniškų konstruktorių ir žaislų pasaulis, skirtas šeimai, kuriai rūpi ilgaamžiškumas, daiktų kokybiškumas ir jų puoselėjamos vertybės. Tai įdomios, originalios, lavinančios ir inovatyvios prekės vaikams ir ne tik, jau atradusios kelią ir į Lietuvos vaikų ir tėvų širdis.

Originalų straipsnį rasite čia.


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2024 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: