Blogerė „Auginu pametinukus“ rekomenduoja. Lengvai pagaminamas advento kalendorius.

Kaip sako tinklaraštininkė Kristina, jai ne mažiau nei vaikams patinka advento kalendoriaus lukštenimas, nes smagu matyti, kaip vaikai nekantrauja, nustemba ir džiaugiasi, o tada vėl laukia rytdienos. Lengvai pagaminamas advento kalendorius – misija įmanoma, sako Kristina ir dalinasi savo advento kalendoriaus idėja.

Šiemet su vaikais nusprendėme įgyvendinti labai smagią advento kalendoriaus idėją. Šis advento kalendorius tikrai nesunkiai pagaminamas, jei gaminsite vienu prisėdimu – užtruksite ne daugiau nei porą valandų.

Advento kalendorių gaminu jau trečius metus ir pagalvojau, kad šiemet vaikai jau pakankamai dideli, tad galėtų padėti man karpyti ir lankstyti, juk įvairiausius panašaus tipo darbelius jie labai mėgsta, tai per kelis vakarus neskubėdami jaukiai beplepant ir pasigaminsime.

Pelėdžiukų advento kalendorių gaminome patys iš to, ką pavyko surasti namuose ir mielai pasidalinsiu su jumis, kaip galite tokį ar panašų pasigaminti ir jūs. Patikrinusi, kokių priemonių turiu namuose, kaip visad stengiausi protingai ir taupiai prasisukti, tad sugalvojau, kad šiemet reikia sunaudoti turimus popierinius maišelius.

Maišelių viduje galima slėpti įvairias jūsų pasirinktas smulkias dovanėles: saldainius, plaukų segtukus, lipdukus, laiškelius su palinkėjimais, ar advento užduotimis. Mes šiemet advento kalendoriuje paslėpėme japoniškas IWAKO dėliones-trintukus, kurios yra pakankamai mažos, todėl puikiai telpa į pelėdžiukų vokelius.

Jums reikės:
Nedidelių popierinių maišelių
Popieriaus (spalvoto, raštuoto, arba balto, jei raštus spausdinsite spausdintuvu)
Nedidelių segtukų (tiks ne tik mini skalbinių segtukai, o neturint segtukų pelėdžiukus, padarius skylutę, galima prie pagrindinės virvelės pririšti mažesnėmis virvelėmis.
Virvelės pelėdžiukų-maišelių kabinimui
Žirklių ir klijų
Dovanėlių advento kalendoriui

advento kalendorius iwako bi

Advento kalendoriaus gaminimui naudojom „kraftinius“ maišelius, juos buvau įsigijusi pakavimo medžiagomis prekiaujančioje parduotuvėje. Pagal savo maišelių dydį atsispausdinau ovalus, kuriuos susikūriau Microsoft Word programoje, ovalų nuspalvinimui pasirinkau „Gradient“ ir „Pattern fill“. Pelėdų pilveliams galite naudoti ir įvairų raštuotą ar spalvotą popierių, vaikai gali juos patys dekoruoti rankomis.

advento kalendorius iwako bi

12 skirtingais raštais nuspalvintų ovalų perkirpus pusiau, gaunasi pelėdžiuko kūnas, kurį klijuojame prie turimo maišelio, o viršutinę maišelio dalį sulenkiame taip, kad gautųsi pelėdžiuko „snapas“. Tuomet priklijuojam norimos formos akis, segtuku prisegam prie virvelės ir tadam – advento kalendoriaus maišelis paruoštas. Dar turėjau lipdukus-žvaigždutes, tad priklijavome juos ant pelėdžiukų  ir užrašėme dienas, bet jas galima rašyti ir tiesiog ant maišelio.

Priemonės pačios paprasčiausios, darbelis nesunkiai įveikiamas ir vaikams, o rezultatas, sutikit, atrodo tikrai gražiai ir, kas svarbiausia, šis advento kalendorius džiugins vaikus net 24 dienas! Tikrai verta savomis rankomis sukurti advento kalendorių, tuomet jis dar vertingesnis.

Dar vienas smagus momentas, nuspręsti kur kabės jūsų advento kalendorius. Mes pasirinkome kabinti ant lovos – namelio rėmo, kad vos pramerkus akis norėtųsi šokti iš lovos ir tikrinti tos dienos pelėdos vokelį.

Kuomet lengvai pagaminamas advento kalendorius baigtas, belieka nuspręsti, ką į jį dėti. Mūsų advento kalendoriuje šiemet slėpsis japoniškos IWAKO dėlionės – trintukai ir laiškučiai vaikams su priminimu, kodėl jais didžiuojamės. IWAKO dėlionės – trintukai mane sužavėjo savo originalumu, temų įvairove ir kokybe. Smagu, kad šie mini žaisliukai turi ir praktinę paskirtį, nes figūrėlę galima naudoti kaip trintuką. Kiekviena IWAKO figūrėlė išsiardo ir susirenka, todėl žaidžiant jomis darbo gauna vaikų pirštukai, ir taip yra lavinama smulkioji motorika.

dovanos advento kalendoriui iwako
advento kalendorius iwako
advento kalendorius iwako bi

Šalia dovanėlių sugalvojau vaikams į kiekvienos dienos maišelį įdėti po mažą raštelį, kuris, net neabejoju, atgaivins, geriausių metų akimirkų prisiminimus. Kiekvieną dieną su vaikais prisiminsime dalykus, dėl kurių šiemet didžiavomės berniukais – pvz. “Tadai, didžiuojuosi, kad šiemet taip greitai išmokai važiuoti dviračiu be pagalbinių ratukų, dabar visa šeima galime sėsti minti piknikauti.“ Raštelyje galima rašyti ir kitus dalykus – pvz. sugalvoti kokį gerą darbą tądien nuveiksite visi drauge, palikti kokią veiklos idėją – išsikepti šventinius sausainius, pasipuošti eglutę ir panašiai.

Mums advento kalendorius kiekvienais metais tampa bendros veiklos inspiracija, jaukių pašnekesnių ir gerų emocijų pradžia, juk svarbiausia, kad kiekviena diena būtų pozityvi, o švenčių laukimas išskirtinis ir malonus visai šeimai. Tikiuosi, kad jums patiko mūsų advento kalendoriaus idėja ir ją panaudosite savo šeimoje. Lai šis lengvai pagaminamas advento kalendorius džiugina mažuosius belaukiant Kalėdų.


Daugiau mamos Kristinos ir jos pametinukų atradimų ir nuotykių rasite „Auginu pametinukus“ tinklaraštyje ir Facebook bei Instagram paskyrose.


© 2024 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: