DAILĖ/TECHNOLOGIJOS

BATAI (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

SPALVŲ KAVINĖ (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Alytaus pradinukų atidarytos spalvotų patiekalų kavinės meniu: pusryčiams – šaltų spalvų užkandžiai, pietums – šiltų spalvų patiekalai, o vakarienei – desertas. Smalsūs vaikai kartu su Mokytoja Danutė nėrė į spalvų virtuvę. Čia jie tyrinėjo, lygino, klasifikavo ir „skanavo“ „LaQ“ spalvas. Ir kiek nuostabių dalykų jie atrado! Pirmiausia, susipažino su pagrindinėmis spalvomis – raudona, mėlyna ir geltona. „Kulinariniai“ eksperimentai išmokė spalvas maišyti tarpusavyje ir taip kurti naujas spalvas. Kurdami kavinės meniu, vaikai atrado, kad spalvos būna šaltos, šiltos ir neutralios. Dar daugiau atradimų laukė gaminant: paaiškėjo, kad šilčiausia spalva – oranžinė, o šalčiausia – mėlyna .

Smagiai skambant jungiamų „LaQ“ detalių SPRAGT!, vienas po kito gimė spalvoti patiekalai. Šviesiausiosmis spalvomis nusidažė ir į kūrybinę virtuvę su „LaQ“ pasinėrusių vaikų nuotaika. Ir kas galėjo pagalvoti, kad pažinti ir derinti spalvas gali būti tikrų tikriausias MOKSLO NUOTYKIS SU „LAQ“. 

Su japoniškais edukaciniais konstruktoriais „LaQ“ ir jūs atverkite spalvų pasaulį savo vaikams!

TAUTINIAI ORNAMENTAI (Mokytoja Agnė, Salininkų gimnazija)

Kokią puikią japonų i️r lietuvių kultūrų sinergiją atrado Salininkų gimnazistai! Kartu su mokytoja Agne Vilniaus Salininkų gimnazija mokiniai leidosi į tikrą etnokultūrinį „Mokslo nuotykį su LaQ“ – japoniško konstruktoriaus detalėmis kūrė lietuvių tautinius ornamentus. Kartu mokiniai mokėsi perprasti ir simetrijos subtilybes. Pažiūrėję jų kūrybos vaisius, ar patikėtumėte, kad dauguma mokinių pirmą kartą rankose laikė „LaQ“ detales? 

Mokytoja su džiaugsmu pasidalino pirmosios pamokos su „LaQ“ įspūdžiais:
„Mokinių akys išsiplėtė, kai prieš juos ant stalo atsirado didžiulė dėžė su „LaQ“ detalėmis. Šiek tiek pergyvenau, nes dauguma mokinių iki tol nebuvo čiupinėję šių detalių ir neturėjo konstravimo jomis pagrindų. Tačiau mano baimės buvo visiškai nepagrįstos. Mokiniai labai greitai perprato konstravimo taisykles,“ – džiaugiasi mokytoja Agnė.

Kurdami ornamentus Salininkų gimnazistai lavino aibę kitų gebėjimų: komandinio darbo ir derybų meno įgūdžius, loginį mąstymą ir vaizduotę. Manote, kad sudėlioti simetrišką ornamentą – juokų darbas? Pabandykite ir jūs, o savo kūrybos vaisiais pasidalinkite su mumis!

ORNAMENTAI (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Kas priklauso Jums, bet naudoja kiti? 🤔 Tai – vardas❗

Per dailės ir technologijų pamokas galima konstruoti ornamentą, pagal savo vardą ir pasirinktas spalvas. Tereikia tiek nedaug – tiesiog pasitelkti kūrybiškumą ir nerti į spalvų pasaulį su „LaQ”!

KONSTRUOJAM VEIDELIUS (Mokytoja Rugilė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Sukonstruoti VEIDĄ. Tokią „Mokslo nuotykio su LaQ“ užduotį dėliojo Alytus trečiokai. Ir puikiai su ja susidorojo! Spragsint „LaQ“ detalėms, mokytojos Rugilė Čirvirvir Pavasaris klasėje mokiniai ėmė keistis – visi pasislėpė už „LaQ“ kaukių. Juk kartais taip smagu pasislėpti!  Norėtumėte ir jūs? Pirmyn!

ŽIEMOS GĖLĖS (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

„Snaigės – tobulas snieguotos žiemos akcentas, tikras grožio stebuklas! Visos snaigės gamtoje yra šešiakampės, tačiau dviejų vienodų nėra. Snaigei susidaryti reikia vieno milijono mažų lašelių, o nukritusi ant skruosto ar delno, vandens lašu ji vėl tampa. Koks paslaptingas snaigių pasaulis!
,,LaQ” snaigės – žiemos gražuolės, kurios netirpsta. Jomis galima grožėtis kiek tik akys geidžia ir mokytis matematikos bei lavinti meninius, kūrybinius gebėjimus.

Fizikas Kennethas Libbrechtas Kalifornijos technologijos institute praleido ilgus metus bandydamas sukurti idealaus simetriškumo dideles snaiges. ,,LaQ” detalių pagalba antrokams snaiges sukurti pavyko per kelias pamokas. Kūrėjų fantazijai – beribė laisvė! „

MANDALA (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Ar teko kada spalvinti mandalą? Mes kviečiame pasisemti naujų patirčių ir mandalą sukonstruoti! „LaQ“ detalės jums leis lengvai improvizuoti spalvomis ir formomis, tad kiekvieną kartą mandala bus vis kitokia. Štai, pažiūrėkite, kokią mandalų įvairovę sukūrė Alytus mokinukai kartu su Mokytoja Danutė 

Mandala – tai apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, turinti aiškų centrą ir simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Sakoma, kad mandalų kūrimas padeda susikoncentruoti ir pasiekti vidinę harmoniją. Tad tai puikus laisvalaikio praleidimas ne tik vaikui, bet ir suaugusiems!

MISTINĖS BŪTYBĖS (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Vaikų vaizduotė beribė – nesprauskite jos į rėmus. Suteikite laisvę vaikams kurti, fantazuoti ir atsiskleisti. Puiki tema tam- konstruoti mistines būtybes  – tokias, kokias sukurs vaiko fantazija. Didelės, mažos, plokščios, erdvinės, spalvotos, vienspalvės, apvalios ar kampuotos – visiškai nesvarbu. Palikite vaikams laisvę ir jie jus nustebins! Tegu kūryba būna jų nuotykis. 

VARDO INICIALO APYRANKĖ DVEJETAINIU KODU! (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)

Mokinukai per dailės ir technologijų pamokas kūrė bei konstravo ornamentą, pagal savo vardą ir pasirinktas spalvas. Tereikėjo tiek nedaug – tiesiog pasitelkti kūrybiškumą ir nerti į spalvų pasaulį su „LaQ”!

Antrokai savo pirmą vardo raidę užkodavo dvejetainiu kodu apyrankėje, kurią pagamino iš ”LaQ” konstruktoriaus detalių. Ši kodavimo veikla mokiniams labai patiko.

SPALVOS

„LaQ“ konstruktoriaus pagalba galima ne tik konstruoti įvairias figūras, bet ir mokintis spalvų. Tyrinėjimai ir atradimai su spalvomis plečia vaikų pažinimo akiratį, o įvairių spalvų derinimas konstruojant skatina smalsumą bei kūrybiškumą.

Vienas iš „LaQ” detalių panaudojimo būdų ugdymo procese – mokintis skirti šiltas, šaltas ir neutralias spalvas, konstruojant pasirinktos spalvų grupės plokščias figūras. Pasitelkus konstravimą su „LaQ“ galima įtraukti vaikus į pamokas, padėti jiems geriau suprasti ir įsiminti dėstomus dalykus. Mokymasis per žaidimą – smagiausias kelias į žinių pasaulį.

AKSESUARAI IŠ „LAQ” DETALIŲ. Ar žinojote, kad iš LaQ detalių galima sukonstruoti apyrankes ir žiedus?

SU „LAQ” GALIMA ĮGYVENDINTI VISAS KŪRYBINES SVAJONES!

Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos Blindžių skyrius pavasarį pasitinka su edukacinėmis veiklomis, kurių metu vaikai konstruoja su japonišku konstruktoriumi „LaQ‟

KAS PRIKLAUSO JUMS, BET NAUDOJA KITI? TAI – VARDAS! (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas”)


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2021 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: