Hanami – sakurų stebėjimo šventė

Sakuros žiedas – vienas svarbiausių simbolių Japonijoje, simbolizuojantis besikeičiantį gyvenimo ciklą. Gėrėjimosi sakurų žiedais šventė Japonijoje vadinama Hanami  (jap. 花見, pažodžiui „žiedų žiūrėjimas“), jos tradicijos siekia net 11-12 a.  Japonijoje yra šimtai parkų, kuriuose kiekvieną pavasarį renkasi žmonės, stebėti gamtos stebuklo – sakurų žydėjimo.

Anksčiausiai, vasario mėnesį, sakuros pradeda žydėti pietinėse Okinavos salose, o vėliausiai, balandžio mėnesį – šiauriniame Hokaide. Didžiuosiuose Japonijos miestuose, Tokijuje, Osakoje ir Kiote, sakurų grožėjimosi šventė Hanami švenčiama kovo pabaigoje, balandžio pradžioje.

Hanami šventimas, tai ne tik gėrėjimasis žydinčiomis sakuromis. Hanami metu japonai keliauja į vietas, kuriose gausu žydinčių sakurų, po jomis valgo atsineštus pietus ar vakarienę su šeimos nariais, draugais ir bendradarbiais. Hanami metu per orų prognozę yra skelbiama, kuriuo metu kuriame regione žydės sakuros, kad japonams būtų lengviau susiplanuoti sakurų žydėjimo stebėjimus.

Lietuvoje augančios sakuros, paprastai žiedus ima skleistis balandžio antrąją savaitę, o žydėjimo piką pasiekia balandžio pabaigoje, gegužės pradžioje. Norintiems stebėti sakurų žydėjimą Lietuvoje, kviečiame apsilankyti unikaliame, didžiausiame Europoje, net 16 hektarų japoniškame sode Kretingos rajone. Šiame, Meistro iš Japonijos Hajime Watanabe ir gydytojo Šarūno Kasmausko, kuriamame japoniškame sode, sakurų žydėjimas numatomas gegužės mėnesio pradžioje.

japoniškas sodas kretingos rajone

Naujienas, bei kokie augalas kada žydi sode, galite sužinoti japoniško sodo Facebook puslapyje. Vasaros sezono metu japoniško sodo suvenyrų parduotuvėje galima įsigyti ir japoniškų žaislų iš Japoko.

japoniškas sodas prie kretingos
japoniškas sodas
japoniškas sodas kretingos rajone

Japoniškas sodas Kretingos rajone


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2024 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: