Keliaujančios mamos pataria. Žaislai kelionėms ir atostogoms.

Vasara – atostogų metas, o kas bent kartą yra ruošęsis tolimesnei kelionei su vaikais žino, kaip svarbu pasirūpinti jų užimtumu. Žaislai kelionėms, pasak keliavimo su vaikais entuziasčių mamų iš Keliaujančios mamos – ypač svarbūs, todėl jų pasirinkimas turi būti apgalvotas. Laiku kelionės metu paduotas žaislas gali nuraminti vaiką, nukreipti jo dėmesį, įtraukti į įdomų užsiėmimą ir neleisti nuobodžiauti. Žaislai padeda užimti vaikus skrydžio ar kelionės automobiliu metu, kuomet reikia ilgesnį laiko tarpą išsėdėti vienoje vietoje. Gerai parinkti žaislai gali jus išgelbėti ne vienoje kelionės situacijoje ar iškilus nenumatytoms aplinkybėms, kurių, kaip žinia, atostogų metu tikrai pasitaiko.

zaislai keliaujant bi

Keliaujančios mamos“ dalinasi patarimais, kokius žaislus rinktis ir į ką atkreipti dėmesį, ruošiantis atostogoms ir ilgesnei kelionei automobiliu, lėktuvu, ar traukiniu. Taigi, kokie žaislai kelionėms tinka labiausiai:

  • Nedideli, lengvi, neužimantys daug vietos žaislai, telpantys į rankinę ar krepšį su sauskelnėmis ir kitais būtinais kūdikio ar vaiko daiktais.
  • Lengvai prižiūrimi ir valomi žaislai. Kelionės metu žaislus valykite antibakterinėmis servetėlėmis, turėdami galimybę, nuplaukite muiluotu vandeniu.
  • Kiek įmanoma ilgiau prikaustantys vaiko dėmesį. Įvertinkite kokias veiklas ir kiek ilgai vaikas gales užsiimti su vienu žaisliuku.
  • Daugiafunkciniai ir pritaikomi kelioms veikloms, pvz. ir žaisliukas ir kramtukas.
  • Neturintys smulkių detalių, kurios galėtų pasimesti kelionės metu. Rinkitės žaislus, kurie gali būti pritvirtinami prie vežimėlio ar kuprinės.
  • Venkite žaislų keliančių triukšmą, ypač keliaujant lėktuvu. Bet ir ilgos kelionės automobiliu jus gali išvarginti stiprius garsus skleidžiantis žaislas. Geriau rinkitės tuos žaislus, kurių garsą galima išjungti arba naudoti su ausinėmis, kad triukšmas netrukdytų pakeleiviams. Idealiu atveju – į kelionę imkite žaislus, nekeliančius triukšmo.
  • Vyresniems vaikams leiskite žaislus kelionei išsirinkti patiems.
  • Turėkite specialią kuprinę ar krepšelį žaislams kelionei. Mes turime kosmetinę, didesnio dydžio, kurią naudojame maždaug nuo metukų. Vaikui ugdome supratimą, kad žaislų galima pasiimti tiek, kiek telpa į ją. Tai padeda neapsikrauti patiems, o ir vaikas žino, kiek galima pasiimti. Taip išvengiame papildomų ašarų ir didelio daiktų kiekio.
  • Venkite mylimiausių žaislų, kurių pametimas sukeltų didelius išgyvenimus vaikui ir ilgam jį nuliūdintų. Tokie išgyvenimai gali ilgam apkartinti kelionę ar atostogas, tad geriau prieš vykstant į kelionę susitarti, kad vaiko mylimiausias žaislas liktų namuose.

Dar vienas triukas, kurį rekomenduoja „Keliaujančios mamos“, artėjant kelionei įsigyti naują žaislą, arba paslėpti kūdikiui/vaikui jau žinomą žaisliuką, leisti jo pasiilgti ir parodyti tik kelionės metu. Toks žaislas „siurprizas“, apie kurį vaikas nežino, įteiktas kokiu nors sunkiu momentu, pavyzdžiui, viduryje ilgo skrydžio, ar laukiant oro uosto laukimo salėje, jums padės nuraminti mažylį ir nukreipti jo dėmesį, bei sudominti ir įtraukti į įdomią veiklą.

„Keliaujančios mamos“ išrinko žaisliukus iš japoniškų žaislų Brain Builders serijos, kurie labiausiai tinkami vežtis į keliones ar atostogaujant:

Neplyštantis laikraštis „Kūdikių žinios“. Užima ypač mažai vietos, labai lengvas ir lengvai prižiūrimas.

kudikiu zaislai brain builders

Žaisliukas – kramtukas „Edis“. Nekelia triukšmo, tarnauja ir kaip kramtukas ir kaip žaisliukas, Edžio rankos, kojos ir galva sukiojasi, taigi įtraukia vaiką į aktyvų žaidimą.

kudikiu zaislai brain builders

Veidrodinis kamuolėlis „Atspindžiai“ – ypač aktualus ilgesnių kelionių automobiliu metu. Veidrodėlį galima tvirtinti prie automobilio lango, arba duoti vaikui į rankas. Mažyliui bus smagu veidrodiniame kamuolėlyje stebėti kintančius aplinkos vaizdus, arba save.

kudikiu zaislai brain builders

Interaktyvus žaisliukas „Ufo“ – ilgam įtraukiantis vaiką. Žaidžiant šiuo žaislu kūdikis gali žnybti, traukti, stumti, spausti, sukti, griebti, plakti. Nedidelis, lengvai prižiūrimas.

kudikiu zaislai brain builders

O Japoko komanda kelionėms rekomenduoja tvarių medinių žaislų gamintojo iš Tailando – „Plantoys“, medinius žaislinius fotoaparatus. Mažylis kelionių metu galės mėgdžioti tėvelius ir „fotografuoti” jį dominančius objektus ir aplinką.

Per „Medinį vaikišką fotoaparatą“ mažylis matys skirtingus kaleidoskopiškus vaizdus. Sukiojant fotoaparato objektyvą, kaleidoskopiškas vaizdas juda. Šis žaislas nedidelis ir patogus keliaujant, jis įkvepia vaiką tyrinėti jį supantį pasaulį ir domėtis daiktais, žmonėmis ir gamta.

„Spalvotų nuotraukų fotoaparatas“ turi 3 spalvų lęšius (skaidrų, geltoną ir mėlyną), kuriuos galima keisti sukant objektyvą ir pamatyti pasaulį skirtingomis spalvomis. Žaislinis fotoaparatas – puikus vaiko kompanionas kelionių metu, jis lavina vaizduotę, kūrybiškumą, socialinius įgydžius, kalbą ir bendravimą, koordinaciją, emocinį intelektą, skatina tyrinėti.

Tinkamai parinkti žaislai kelionėms padės užtikrinti, kad atostogos praeis linksmai, o jūs grįšite pailsėję ir prisirinkę įspūdžių ilgam. „Keliaujančios mamos“ ir „Japoko“ Jums link įsimintinų kelionių!

Visus besidominčius kelionėmis su vaikais ir ieškančius naudingų patarimų, aktualios informacijos ir bendraminčių, kviečiame jungtis prie „Keliaujančių mamų”.


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2021 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: