KULTŪROS PASAS. Pažintinės – kūrybinės dirbtuvės su japonišku konstruktoriumi “LaQ kūrėjas”

2022-2025 metais kviečiame Kultūros paso priemonėje užsakyti pažintines – kūrybines dirbtuves „LaQ kūrėjas” su japonišku konstruktoriumi jūsų mokykloje.

Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 – 25

Skirta klasėms: 1-6

Renginio trukmė: -45 min.

Pažintinių – kūrybinių dirbtuvių su japonišku konstruktoriumi „LaQ kūrėjas” tikslas – remiantis Japonijos kultūros pavyzdžiais pažinti ir branginti mus supantį pasaulį, gamtą, savo tautos kultūrą ir tradicijas, savo tautos identitetą.

Pagrindiniai paslaugos uždaviniai. Pažintinių – kūrybinių dirbtuvių su japonišku konstruktoriumi „LaQ kūrėjas” uždaviniai – taikyti geometrijos, matematikos, kalbos, gamtos mokslų ir technologijų dalykų tarpusavio integraciją, bei praplėsti pažinimo ribas skatinant moksleivius tyrinėti gyvąją ir negyvąją gamtą, lavinti regimąją atmintį, erdvinį ir kūrybinį mąstymą, vaizduotę ir fantaziją, bei praktiškai išbandyti ir pritaikyti žinias ir gebėjimus kūryboje

Paslaugos metodai / priemonės.  Pažintinių – kūrybinių dirbtuvių su japonišku konstruktoriumi „LaQ kūrėjas” metodai / priemonės – naudojami interaktyvūs mokymo metodai, individualus bei grupinis darbas, projektinė veikla. Priemonės – inovatyvus mokomasis japoniškas konstruktorius „LaQ“.

Įgyvendinimo forma. Pažintinėse – kūrybinėse dirbtuvėse su japonišku konstruktoriumi „LaQ kūrėjas” įgyvendinimo forma – gyvas susitikimas su vaikas edukacinėje pamokoje.

Pažintinės – kūrybinės dirbtuvės su japonišku konstruktoriumi „LaQ kūrėjas” skatina pažinti ir branginti mus supantį pasaulį, gamtą, savo tautos kultūrą ir tradicijas. Mes manome, kad pažindami kitų tautų kultūras, galime praplėsti ir suprasti savosios identitetą. Todėl mokytojams ir mokiniams siūlome interaktyvų tarpdalykinį mokymo/si būdą – kurti naudojant japonišką konstruktorių „LaQ“.

Remdamiesi tekančios saulės šalies – Japonijos turtinga istorija, savita kultūra ir papročiais: origami menu, tradicine japoniška architektūra, pakartotinu daiktų panaudojimu, pora žaidimo kauliukų ir dubenėliu UDON makaronų – kviečiame mokytis geometrijos, matematikos, kalbos, gamtos mokslų ir technologijų. Tai skatina moksleivius tyrinėti gyvąją ir negyvąją gamtą, lavinti regimąją atmintį, erdvinį ir kūrybinį mąstymą, vaizduotę ir fantaziją, bei praktiškai išbandyti ir pritaikyti žinias bei gebėjimus kūryboje. Tokia dalykų integracija didina mokymosi motyvaciją, suteikia papildomų žinių ir praplečia pažinimo ribas. Pažintinėse – kūrybinėse dirbtuvėse su japonišku konstruktoriumi „LaQ kūrėjas” yra naudojami interaktyvūs mokymo metodai, individualus bei grupinis darbas, projektinė veikla.

kulturos pasas

Pažintinėse – praktinėse kūrybinės dirbtuvės vaikai naujus įgūdžius įgis patys aktyviai įsitraukę į konstravimą. Interaktyvaus užsiėmimo metu moksleiviai susipažins su inovatyvaus japoniško konstruktoriaus konstravimo technikomis ir išmoks iš 7 rūšių skirtingų detalių konstruoti 2D/3D plokštuminius/ervinius modelius tam naudodami ir realaus dydžio schemas. Atlikdami kūrybines užduotis mokiniai susipažins su objekto atvaizdavimo ir komponavimo plokštumoje ir erdvėje principais, mokysis juos naudoti perteikiant idėjas abstrakčiais, stilizuotais ar ornamento pavidalo meniniais vaizdais. Stebėsime ir tyrinėsime mus supantį pasaulį: gamtą, daiktinę aplinką, augalus, gyvūnus ir paukščius. Lygindami vakarietišką konstravimo būdą su tradicinės medinės japoniškos architektūros principus atspindinčiu konstravimo būdu, atrasime, kad su „LaQ“ detalėmis galime sukonstruoti sferą, ko neįmanoma realizuoti su jokiu koku konstruktorium, bei patirti pačią geriausią multisensorinę patirtį per vaizdą, garsą ir prisilietimą.

VAIZDAS. Šviesios ir ryškių spalvų detalės, vizualiai patrauklios savo žvilgesiu ir glotnumu, kuriuo pasižymi gamybai naudojamas aukštos kokybės plastikas, skatina vaikus žaisti, konstruoti ir motyvuoja kurti.

GARSAS. Malonus detalių spragsėjimas yra svarbi konstravimo proceso dalis. Spragtelėjimas, pasigirstantis sujungus detales, moko vaikus susikaupimo ir atkaklumo, bei suteikia vaikams veiksmo užbaigtumo pojūtį.

PRISILIETIMAS. Iš aukštos kokybės plastiko pagamintas detales malonu liesti, o svarbiausia, žaisti jomis yra saugu, nes nėra rizikos ką nors sulaužyti ar įsibrėžti.

Veikla ugdo erdvinį mąstymą bei gebėjimą sutelkti dėmesį, užsiėmimų metu atsižvelgiama į individualius mokinių gebėjimus, siekiant puoselėti unikalią mokinio pasaulėjautą ir individualią raišką. 

Galima rinktis užsiėmimų temas. Ekspedicija po/į 1-2 klasėms: dinozaurų, gyvūnų arba augalų pasaulį; 3-4 klasėms: vabzdžių arba augalų pasaulį; 5-6 klasėms: erdvinius kūnus arba architektūrą.

Programoje dalyvavę mokiniai gaus LaQ” kūrėjo diplomą, o užsiėmimų pabaigoje jų laukia staigmena!

Yra galimybė užsakyti ir nuotolines LaQ pažintines – kūrybines dirbtuves.

Įgytus gebėjimus kviesime įprasminti dalyvaujant konkurse „LaQ kūrėjai“. Daugiau informacijos apie japonišką konstruktorių LaQ pedagogams ir ugdymo įstaigoms rasite žemiau esančioje nuorodoje.

kulturos pasas
kulturos pasas
Dalintis: