Penki mediniai žaislai, kuriuos privalo turėti kiekvienas vaikas

Kaip sakė žymus mokslininkas Albertas Einšteinas – žaidimas yra aukščiausia tyrinėjimo forma. Žaislai vaikui reikalingi kaip galimybė vystytis, pažinti ir tyrinėti pasaulį. Jie prisideda prie vaiko protinės, fizinės, socialinės ir emocinės raidos. Būtent todėl žaislus žaidimui reikia rinkti sąmoningai ir apgalvotai. Jie turi ne tik suteikti džiaugsmo, bet ir lavinti, ugdyti svarbiausius įgūdžius ir vaizduotę. Renkant žaislą vaikui, turėtume turėti tikslą, žinoti, ko siekiame ir kokia bus to žaislo teikiama nauda, ką jis lavins.

Vis daugiau tėvų atsigręžia į į natūralumą, ekologiją ir renkasi medinius žaislus. Jų privalumai – ilgaamžiškumas, patvarumas, natūralumas, juos malonu liesti. Dar vienas medinių žaislų privalumas – jie nėra prikimšti daugybės funkcijų, palieka erdvės vaiko fantazijai, skatina tyrinėti ir lavina vaizduotę bei kūrybiškumą.

O kad nepasiklystumėte žaislų „džiunglėse”, ir išsirinktumėte tikrai naudingą žaislą savo vaikui, dalinamės penkiais mediniais žaislais, kuriuos, dėl savo lavinančių savybių ir teikiamos naudos, privalo turėti kiekvienas vaikas.

Tai žaislas, be kurio turbūt nėra užaugęs nei vienas vaikas. Piramidžių – rušiuoklių galima rasti pačių įvairiausių, skirtingų formų ir spalvų. Piramidė – rūšiuoklis padeda lavinti dydžių ir spalvų suvokimą, formų pažinimą. Norėdamas sustatyti piramidę vaikas turi susikoncentruoti į atliekamą užduotį, taigi žaisdamas mažylis lavina problemų sprendimo įgūdžius, kantrybę, gebėjimą susikaupti ir koncentraciją. Žaisdamas su piramide – rūšiuokle vaikas mokosi imti daiktus naudodamas smulkiuosius rankų ir riešų raumenis, taip lavindamas smulkiąją motoriką. Piramidės – rūšiuoklio dėliojimas taipogi gerina vaiko rankų – akių koordinaciją ir judesių motoriką.

Žaidimas medinėmis kaladėlėmis padeda lavinti smulkiąją motoriką, stiprina vaiko pirštukus ir rankas, gerina akių – rankų koordinaciją. Kaladėlės padeda vaikui suvokti formas ir spalvas, lavina erdvinį mąstymą ir padeda išreikšti mintis realiais statiniais.

Žaidimas kaladėlėmis – ne tik smagus, bet ir naudingas bei kokybiškas laiko praleidimas, teigiamai veikiantis vaiko mąstymą ir raidą. Kaladėlės moko vaikus spręsti problemas, padeda ugdyti kūrybiškumą, kantrybę, dėmesio koncentraciją, kruopštumą, savarankiškumą, skatina saviraišką. Nuo mažų dienų su kaladėlėmis žaidžiantys vaikai turi lakesnę fantaziją, pasižymi geresniu loginiu mąstymu.

mediniai žaislai PlanToys Japoko

Kaladėlių dėliojimas gerina ir socialinius įgūdžius. Kartu žaidžiantys vaikai bendrauja, mokosi dalintis. Kaladėlių žaidimas stiprina ryšį su tėvais ir kitais šeimos nariais, juk drauge galima statyti pačius įvairiausius statinius.

Šie mediniai žaislai – puiki investicija. Tėvai iš patirties žino, kad kaladėlės taip greitai ”neišaugamos“ kaip kiti žaislai. Atitarnavę vienam vaikui, jos puikiai gali būti naudojamas žaidimams ir antro, trečio vaiko, ar net išsaugomos žaisti vaikų vaikams.

mediniai žaislai PlanToys Japoko

Traukiami žaislai, skatina vaiką stovėti ir vaikščioti, padeda tobulinti judesius, lavina stambiąją motoriką ir judėjimo įgūdžius, tokius kaip stovėjimas, ėjimas, sukimasis. Traukiami žaislai padeda stiprinti viso kūno raumenis, ypač kojų, rankų ir nugaros, lavina kūno balansą, pusiausvyrą ir koordinaciją.

Traukiami žaislai lavina ir smulkiąją motoriką, nes žaislo virvelę ar rankeną reikia tinkamai sugriebti, laikyti, valdyti, tad žaidžiant stiprinamos rankos, griebimo įgūdžiai, lavinami pirštų judesiai.

mediniai žaislai PlanToys Japoko

Stumiami mediniai žaislai, kaip ir traukiami, lavina stambiąją motoriką, judėjimo įgūdžius, kūno balansą, pusiausvyrą ir koordinaciją. Šie žaislai taipogi lavina erdvinius įgūdžius, kurie padeda vaikui suprasti savo ir aplinkos objektų pozicijas ir atstumus vienas kito atžvilgiu, padeda suprasti kur ir kiek eiti, kokius posūkius padaryti, kad išlaviruoti žaislą ir pasiekti tikslą. Žaidžiant su stumdomais ir traukiamais žaislais galima pradėti lavinti ir kalbinius įgūdžius, mokantis krypčių, pvz. “pirmyn”, “atgal”, “aplink”.

Stumiami ir traukiami mediniai žaislai taipogi skatina vaiko vaizduotę, nes mažylis žaisdamas įsivaizduoja, kad vedžioja tikrą gyvūną, gali mėgdžioti suaugusius ir vaizduoti, kad siurbia, arba pjauna žolę.

mediniai žaislai PlanToys Japoko

Žaidžiant su mediniais pjaustomais vaisiais ir daržovėmis, lavinama smulkioji motorika, gerinama pirštų, riešų, rankų koordinacija, miklinami judesiai, vaikas išmoksta laikyti peilį, atlikti pjovimo veiksmą. Šie žaislai padeda vaikui susipažinti su skirtingomis daržovėmis ir vaisiais, jų pavadinimais, formomis ir spalvomis. Žaidimas su pjaustomais vaisiais ir daržovėmis skatina vaizduotę, puikiai tinka žaisti rolių žaidimams, vaikas gali pjaustyti ir ruošti daržoves ir vaisius kaip tai daro suaugę, žaisti virtuvės žaidimus, gaminti patiekalus, vaidinti virtuvės šefą. Kad ir kokius nuotykius sugalvotų jūsų vaikas, PlanToys mediniai žaislai sužadins jo vaizduotę kūrybingam žaidimui.

„PlanToys“ – Tailando įmonė jau daugiau nei 40 metų kurianti medinius žaislus iš kaučiukmedžio, padedančius vaikų vystymuisi ir vaizduotės lavinimui, skatinančius kurti ryšį su gamta. „PlanToys“ naudoja tik tvarias medžiagas ir tvarius gamybos metodus, užtikrina tvarų gamtos išteklių naudojimą. Visos „PlanToys“ žaislų gamyboje naudojamos medžiagos yra netoksiškos ir nekenksmingos aplinkai, todėl tėvai gali būti ramūs, kad vaikai žaisdami šiais žaislai bus saugūs. „PlanToys“ mediniai žaislai – puikus pasirinkimas tėvams, ieškantiems kokybiško, saugaus ir lavinančio žaislo savo vaikui.
Išsirinkite medinį žaislą savo vaikui iš plataus PlanToys žaislų asortimento, pagal jo amžių, gebėjimus ir pomėgius.


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2024 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: