Advento kalendorius. Idėjos.

Advento kalendorius – neatsiejama Kalėdų laukimo dalis. Kalėdų laukimą advento kalendorius padaro smagiu ir ypatingu. Tamsiais gruodžio rytais mažiesiems keltis daug lengviau, jei žino, kad kas rytą jų lauks maža staigmenėlė. Kuomet gruodžio 1 dieną atverčiame pirmą advento kalendoriaus langelį, prasideda 24 dienų laukimo kupina kelionė, kurią vainikuoja turbūt visų pasaulio vaikų (ir ne tik vaikų) laukiamiausia šventė – Kalėdos.

advento kalendoriaus idejos

Advento kalendorius. Idėjos

Kurdami advento kalendorių pasitelkite fantaziją. Kalendoriaus dydį ir formą reiktų apspręsti atsižvelgiant į planuojamų į jį dėti dovanėlių dydį ir formą. Taigi, pirma užduotis gaminant kalendorių patiems – sugalvoti ir įsigyti/pagaminti 24 dovanėles. Jeigu ieškote smulkių ir nebrangių dovanėlių, tam puikiai tiks pačių įvairiausių tematikų japoniškos IWAKO dėlionės – trintukai.

Dažniausiai advento kalendorius gaminamas iš popieriaus, kartono, arba audinio. Greitesniam gamybos procesui dažnai panaudojamos kartoninės dėžutės ir popieriniai maišeliai, ant kurių tereikia užklijuoti dienų skaičius ir padekoruoti. Valdantys siuvimo mašiną gali pasigaminti kalendorių iš spalvotų audinio skiaučių, kuris tarnaus ne vienerius metus.

advento kalendorius

Norint greitesnio rezultato galima panaudoti ir buityje randamus daiktus, kaip pavyzdžiui metalinę keksiukų kepimo formelę, ant durų kabinamą lentyną smulkiems daiktams laikyti, vienkartinius puodelius, tuščius tualetinio popieriaus ritinėlius ir panašiai.

advento kalendorius
advento kalendorius

Internete gausu idėjų, kaip advento kalendorių pagaminti iš pačių įvairiausių medžiagų ir namų apyvokos daiktų. Ypač daug kalendoriaus gaminimo idėjų rasite socialiniame tinkle Pinterest. Štai dar kelios mums labiausiai patikusios idėjos, kurias nesunkiai įgyvendinsite namuose:

advento kalendorius vaikams iwako
advento kalendorius
advento kalendorius

Užduotys advento kalendoriui

Kad metas belaukiant Kalėtų būtų ne tik smagus, bet ir prasmingas, galima gaminti advento kalendorių ne tik su dovanėlėmis, bet ir su užduotėlėmis. Pastarosios gali būti pačios įvairiausios ir jas įgyvendinant vaikai ne tik smagiai leidžia laiką, bet ir praplečia akiratį, išmoksta pasigaminti įdomių dalykų, bei užsiima veikla su šeima.

Užduotys advento kalendoriui turi būti pakankamai nesunkiai įgyvendinamos ir priderintos prie vaiko gebėjimų bei šeimos gyvenimo ritmo. Ilgesnio laiko tarpo įgyvendinant reikalaujančias užduotėles planuokite savaitgaliams, o darbo dienoms palikite trumpesnes ir paprastesnes.

užduotys advento kalendoriui

Mes jums paruošėme užduotis advento kalendoriui, kurias atsisiųsti galite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Idėja mažiesiems, kurie dar nemoka perskaityti užduotėlių, arba neturi kantrybės jų vykdyti – advento dovanėlę kiekvieną rytą paslėpkite kažkur namuose, ir davę vaikui užuominas keliaukite kartu jos ieškoti. Pavyzdžiui: „šiandien dovanėlė tavęs laukia po minkštu daiktu, ant kurio naktį dedi galvelę“, arba „dovanėlė tavęs laukia inde, iš kurio geriame arbatą“ ir panašiai. Ieškodami staigmenos galite pažaisti ir „šilta-šalta“ žaidimą. Advento dovanėlių ieškojimą galima paversti smagiu žaidimu, ir kievieną dieną belaukiant Kalėdų pradėt nuotaikingai.

Galite kurti advento užduotėles su gerais darbais, kasdien skaityti po kalėdinės knygos skyrių, ar kalėdinę pasaką, sudainuot arba kartu su šeima pasiklausyti po kalėdinę dainą, vakarais deginti advento žvakelę. Veiklų, ką galima nuveikti kartu su šeima – begalės, jums belieka nuspręsti, kaip norite praleisti šį stebuklingą laiką, belaukiant Kalėdų.

Dovanėlės advento kalendoriui

Dovanėlės advento kalendoriui neretai yra galvos skausmas tėvams, nes jos turi ne tik pradžiuginti ir nustebinti vaiką, bet ir būti pakankamai nedidelės ir nebrangios. Japonų kompanija IWAKO jau nuo 1988 metų gamina visame pasaulyje išpopuliarėjusias ypač mielas dėliones – trintukus, kurios idealiai tinka advento kalendoriui.

dovaneles advento kalendoriui iwako

Praėjusiais metais šios dėlionės – trintukai sulaukė didelio populiarumo ir Lietuvoje, nemažai tėvų būtent jas rinkosi savo gamintiems advento kalendoriams.

IWAKO dėlionės trintukai yra pačių įvairiausių tematikų, nuo gyvūnų, iki automobilių, dinozaurų ir vienaragių. Dėlionės susideda iš spalvingų detalių, kurias galima atskirti ir vėl sujungti – toks žaidimas ugdo vaikų pirštukų miklumą, be to su jomis galima žaisti kaip su mažom figūrėlėm.

dovaneles advento kalendoriui iwako

Tačiau IWAKO skirti ne vien žaidimui ar kolekcionavimui – kiekviena figūrėlė puikiai tinkama naudoti kaip įprastas trintukas. Pagaminti Japonijoje, nenaudojant jokių toksiškų medžiagų, ne kartą pelnę apdovanojimus patraukliausių Japonijos suvenyrų konkurse. Galite rinktis pavienes figūrėles, teminius rinkinius, arba specialius rinkinius advento kalendoriams.

Advento kalendorius japoniškai

Nemėgstantiems užsiimti rankdarbiais ir ieškantiems jau paruošto varianto, rekomenduojame japonišką IWAKO kalendorių su dėlionėmis – trintukais. Už šio kalendoriaus langelių slepiasi 24 figūrėlės, su kuriomis galima žaisti, kolekcionuoti, arba naudoti kaip trintuką.


© 2024 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: