Kramtukai kūdikiams. Viskas, ką turi žinoti tėvai.

Kramtukai kūdikiams tampa aktualūs tuomet, kai prasideda pirmųjų dantukų dygimas. Nors su nekantrumu laukiamas, šis laikotarpis tuo pačiu į kasdienybę įneša daug nerimo ir bemiegių naktų. Tai natūralus procesas, kurį išgyvena kiekvienas kūdikis, dažniausiai su mažesniais ar didesniais niežtinčių dantenų periodais, kurių metu tėveliai deda daug pastangų kūdikiui nuraminti ir jam pagelbėti. Ką daryti, jeigu norite mažyliui palengvinti dantų dygimo procesą?

Kada pradeda dygti pirmieji dantukai?

Įprastai pirmieji pieniniai dantukai kūdikiams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau tai yra labai individualu, ir atsižvelgiant į kūdikio raidą, dantukai gali pradėti dygti ir šiek tiek anksčiau, ir vėliau.

Net jeigu esate įpratę prie neramių kūdikio periodų, pirmųjų dantų dygimas gali atrodyti kaip visiškai naujas reiškinys. Vieniems kūdikiams dantys išdygsta gan lengvai, o kiti būna neramūs kelias dienas, ar net savaites. Dantukų dygimo signalai įprastai būna panašūs:

  • Padidėjęs kūdikio irzlumas, dirglumas ir padidėjęs seilių kiekis burnoje;
  • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
  • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
  • Ieškodamas palengvėjimo nuo dantenų perštėjimo ir skausmo, kūdikis nenumaldomai kiša pirštus į burnytę, kandžiojasi, viską kramto, graužia, kad tik skausmas atlėgtų. Į burnytę dedama viskas, kas yra pasiekiama – savo paties ir mamos/tėčio pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir įdėti į burnytę.

Kada pradėti naudoti kramtukus?

Kramtukai kūdikiams yra puiki ir saugi alternatyva įvairiems namuose esantiems buities daiktams, kuriuos kūdikis gali bandyti įsidėti į burnytę, kai nori numalšinti dygstančių dantukų sukeltą diskomfortą. Trečiąjį gyvenimo mėnesį karaliauja čiulpimo refleksas, todėl tai geras metas įsigyti pirmųjų kramtukų, kuriuos mažylis galėtų dėti į burnytę, juos tyrinėti bei graužti. 

kramtukai kūdikiams japoko

Klaidinga manyti, kad kramtukai kūdikiams labiausiai reikalingi, kai dygsta pirmieji kūdikio dantukai. Krūminių dantukų dygimas gali būti ne mažiau skausmingas. Nenustebkite, jeigu mažylis kramtukus mielai naudos pagal paskirtį ir būdamas metukų ar vyresnis, t.y. kai jam pradės dygti krūminiai dantukai.

Kramtukai kūdikiams ir saugumas

Šiais laikais yra daugybė efektyvių būdų kaip palengvinti/sumažinti pirmųjų dantų dygimo skausmą, tačiau reikia būti atidiems ir kramtukus kūdikiui rinkti labai atsakingai. Prieš duodant kramtuką kūdikiui, visuomet jį patikrinkite ir apžiūrėkite ar gaminys nėra pažeistas, yra švarus ir saugus kramtyti. Pastebėję bet kokius, nors ir minimalius kramtuko pakitimus, nebenaudokite jo. Pažeistas ar sulaužytas kramtukas mažyliui gali sukelti užspringimo pavojų.

kramtukai kūdikiams japoko

SVARBU. Pirkdami kramtukus kūdikiams visuomet tikrinkite, ar ant pakuotės yra CE ženklas, kuris reiškia, kad produktas laikomas atitinkančiu Europos Sąjungos saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Šiuo ženklu turi būti pažymėti bet kurioje pasaulio vietoje gaminami produktai (ne išimtis ir kramtukai kūdikiams), kuriais prekiaujama ES ir Lietuvoje. Plačiau apie žaislų saugumą skaitykite čia. Jeigu ant žaislo pakuotės nėra CE ženklo, nedelsiant kreipkitės į pardavėją ar atsakingas institucijas. CE ženklas privalo būti ant kiekvienos Europos Sąjungoje parduodamo žaislo ar kramtuko pakuotės.

Kramtuką atvėsinkite, neužšaldykite.

Vėsus kramtukas gali būti tikra atgaiva suirzusioms kūdikio dantenoms. Tačiau ekspertai pataria, kad kramtuką reikia atvėsinti šaldytuve, o ne šaldiklyje. Užšalęs kramtukas gali būti per kietas ir pažeisti jūsų kūdikio dantenas. Užšaldymas taip pat gali pakenkti žaislo kokybei bei ilgaamžiškumui. Jeigu kūdikis užmiega kramtydamas kramtuką, jis gali šaldyti jo veidelį, galvytę ar kitas kūnelio vietas, kai to visai nereikia, o tai gali būti netgi pavojinga.

Venkite kramtukų ir jų laikiklių su karoliukais.

Rinkdami kramtuką savo mažyliui, venkite žindymo karolių, kramtukų ir čiulptukų laikiklių, kurie yra pagaminti iš karoliukų. Nors žindymo karolių, kramtukų ir čiulptukų laikiklių kategorijos yra mėgiamos mamų, specialistai rekomenduoja jų vengti, nes maži  karoliukai ir aksesuarai, sudarantys karolius, apyrankes ir įvairius kitokius papuošalus, gali sukelti užspringimo pavojų. Pavienius karoliukus reikia ypač saugoti nuo vaikų, kad smulkios detalės nepatektų į kvėpavimo takus.

Visuomet šalia turėkite seilinuką ar merliuką

Dygstant dantukams kūdikiai seilėjasi dvigubai daugiau nei įprastai, todėl šalia visuomet turėkite kuo nuvalyti ištekančias seiles, nes jos gali sudirginti kūdikio veido ar kaklo odą.

Kaip išsirinkti kramtuką?

Kai renkate kramtuką savo kūdikiui, greičiausiai norite, kad jis tarnautų per visą dantų dygimo laikotarpį – nuo pirmųjų išdygusių dantukų, iki paskutinio krūminio danties išdygimo. Rinkdamiesi kramtuką visuomet atkreipkite dėmesį į gaminio patvarumą, kaip lengvai jį galima valyti ir prižiūrėti, taip pat įvertinkite kainos ir kokybės santykį, saugumą bei dizainą.

kramtukai kūdikiams japoko

Kūdikiai nuo pat gimimo yra asmenybės, todėl kramtukas, kuris patinka draugų kūdikiui ar vyresniam vaikui – nebūtinai patiks jūsų kūdikiui. Dėl šios priežasties visuomet verta įsigyti keletą kramtukų, kad kūdikis atrastų sau mieliausią ir patogiausią kramtyti.

Rinkdami kramtuką savo kūdikiui, taip pat atkreipkite dėmesį į:

  • Patvarumą/ilgaamžiškumą

Niekas nenori pirkti kramtukų, kuriuos reiks keisti po mėnesio ar greičiau. Ieškokite kramtukų, pagamintų iš tvirto silikono, gumos, plastiko ar medžio, kurių pakaks visam dantukų dygimo laikotarpiui, ir kuriuos bus galima naudoti ilgą laiką. Atminkite, kad kūdikiai norėdami nuraminti perštinčias dantenas, kramtukus gali kramtyti labai intensyviai ir netgi šiurkščiai. Rinkdamiesi kramtuką eškokite tokio, kuris, tikėtina, atlaikys laukiančius išbandymus.

  • Priežiūrą

Atsižvelgiant į tai, kad kramtukai daug laiko praleidžia vaiko burnoje, rinkitės tokius, kuriuos lengva valyti, plauti ir prižiūrėti. Visuomet atidžiai perskaitykite gaminio instruciją ir saugumo reikalavimus.

  • Kainą

Daugelio kramtukų kainos yra prieinamos ir bendrai paėmus nėra labai didelės, todėl šeimos biudžetui neturėtų padaryti esminės neigiamos įtakos, netgi įsigyjant keletą kramtukų.

  • Kramtuko dizainą

Atkreipkite dėmesį, ar kūdikiui patogu suimti kramtuką, ar kramtukas turi pakankamai skirtingų tekstūrų, kad būtų galima nuraminti perštinčias dantenas, ar nėra per sunkus mažyliui laikyti, ar kūdikis neužsigaus juo mosuodamas tarp kramtymų. Rinkdamiesi kramtuką įvertinkite, ar jo dalys yra pakankamai didelės ir saugios naudojimui, kad kūdikis negalėtų užspringti, ar kramtukas neturi dalių, kurios lengvai atsiskirtų, taip sukeliant pavojų mažyliui.

Dantukų dygimo periodas yra sunkus tiek vaikui, tiek tėvams, bet jūs galite palengvinti jį išrinkdami patvarų, patogų ir lengvai valomą kramtuką, kuris įtrauktų vaiką kuo daugiau kramtyti ir taip numalšinti perštinčias dantenas.

Mes pristatome japoniškus kramtukus, kad palengvintume pirmųjų dantukų dygimą jūsų mažyliui.

Japoko rekomenduoja. Kramtukai kūdikiams.

Kramtukas – Japoko bestseleris „Brain Builders“ „Orbita“

kramtukai kūdikiams japoko

Ieškantiems natūralumo – „Mochi“ kramtukas – žiedelis iš natūralių ryžių

kramtukai kūdikiams japoko

Nenumetamas, kabinamas mamai/tėčiui ant kaklo – „Mochi“ dvigubo pakabuko kramtukas

kramtukas pakabukas

Saugi ir švari alternatyva kūdikių rankytėms – originalus „Brain Builders“ kramtukas „Super“

kramtukai kūdikiams japoko

Kokybė už gerą kainą – „Brain Builders“ kramtukas “Kūdikių TV pultelis”

kramtukas pultelis

Kramtukas krūminiams dantukams su garsu – „Brain Builders“ „Lankstusis Kalmaras“

kramtukai kūdikiams japoko

Rinkinys ieškantiems didesnio pasirinkimo, ir norintiems savo mažyliui duoti išbandyti kelis skirtingus – kramtukų rinkinys „Pirmieji kramtukai“

kramtukų rinkinys japoko

JAU GREITAI laukiame atvykstant japoniškų kramtukų naujienų, tad kviečiame sekti JAPOKO Fabebook paskyrą, ar prenumeruoti mūsų naujienlaiškį, ir pirmiems sužinoti apie dar vieną Japonijoje ypač populiarų prekės ženklą, kuriantį išskirtinės kokybės ir dizaino produktus kūdikiams.


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2024 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: