Tinklaraštininkė Miglė rekomenduoja pirmąsias magnetines kaladėles.

Kaladėlės – visada geras pasirinkimas. Jei ieškote ne tik smagios, bet ir naudingos dovanos 1 – 4 metų vaikui, kviečiame skaityti Miglės, tinklaraščio „Mažas didelis gyvenimas“ autorės įžvalgas, apie japonų kompanijos „People Toy Company“ sukurtas magnetines kaladėles „People Blocks“, pritaikytas nedidelėms ankstyvo ir ikimokyklinio amžiaus vaikų rankelėms. 

kaladeles people blocks bi

Pirmosios kaladėlės mūsų namuose apsigyveno kai Emai tebuvo kiek daugiau nei penki mėnesiai. Tiesa, iki beveik vienerių ji naudojo jas įvairiausiais būdais, išskyrus statymą viena ant kitos, bet juk esmė procese ir pažinime! Tad vieno scenarijaus nediktuojančios, skirtingų formų ir spalvų, kaladėlės, tapo tikrai mėgiamu užsiėmimu mūsų namuose. O Emai augant ir artėjant pirmąjam jos gimtadieniui, sugalvojau pasiūlyti jai naują, kiek kitokią šio atviro žaidimo variaciją – magnetines kaladėles.

kaladeles magnetines people blocks bi

Kodėl magnetinės kaladėlės?

Ieškojau Emai dovanos, kuri visų pirma, būtų turininga edukacine prasme, ilgaamžiška ir nepabostų per pusmetį. Visų antra, norėjau, kad ji būtų tinkama žaisti kartu. Tad dairiausi atvirų žaislų, tinkamų Emos amžiui bei pomėgiams. Magnetinės kaladėlės su gyvūnėliais ir mašinytėmis (Emos vienos mėgiamiausių veiklų šiuo metu – tyrinėti gyvūnus bei jų garsus ir važinėti su mašinėlėmis), buvo būtent tai. Magnetiniai  konstruktoriai atneša ir daugybę ugdomųjų elementų, o ir žaisti kartu labai smagu.

zaislai vaikams bi

Atviras žaidimas bei konstruktoriaus universalumas sudaro galimybes atliepti vaiko momentinius poreikius: šiandien įdomu gyvūnai – konstruojam juos ir pažindinamės su garsais. Nori važinėti ir bėgioti paskui mašinėles? Statome jas ir lenktyniaujame. Nuotaika nekokia ir tetraukia griauti bokštus? Mielai prašom, aš pastatysiu!

zaislai vaikams people blocks bi

Pasyvus žaislas – be ekranų, lempučių ir aštrių garsų, kurie linksmintų vaiką. Su konstruktoriumi iniciatorius yra pats vaikas, o be jo žaislas – tik plastikinė detalė. Pasyvūs žaislai skatina vaikų kūrybiškumą, fantaziją bei vidinę motyvaciją veikti! Taip pat, tai puiki priemonė savarankiškam žaidimui.

Perpratus konstravimo principą, vaikas labai greitai įsitraukia į tyrinėjimą bei eksperimentavimą: kaip galima sujungti skirtingas formas, kurios sienelės limpa, o kurios ne, kas bus jei užkelsiu vieną ant kito, o šią detalę prijungsiu šone? Milijonai bandymų smalsuoliams!

zaislai vaikams people blocks bi

Konstravimo naudos nuo vienerių iki pensijos

Lavina kūrybingumą – iš tam tikro kiekio skirting spalvų ir formų kaladėlių galima sukurti begalę įvairiausių statinių bei konstrukcijų, tereikia pasitelkti fantaziją. Galima bandyti atkartoti kasdienoje matomus objektus ar kurti savo išgalvotus. Mūsų turimų „People Blocks“ kaladėlių privalumas mažyliams – kai kurios detalės turi akytes ar veidukus, tad konstrukcijos atgyja smagiais gyvūnais.

kaladeles magnetines konstruktorius people blocks bi

Skatina kantrumą, dėmesio koncentraciją bei kritinį mąstymą – patikrinta su Ema ir tikrai, įsitraukęs į savo žaidimą, vaikas, kantriai dėlios, ieškos būdų sujungti ir lipins detales vieną prie kitos, kol pasieks norimą rezultatą. O pasiekęs – džiaugsis savo pergale!

zaislai vaikams people blocks bi

Konstravimas lavina koordinaciją – pataikyti sujungti kaladėlės, uždėti paskutinę, nenuverčiant bokšto ar galbūt vieną iš vidurio ištraukti. Tai puikūs pratimai rankos-akies koordinacijos lavinimui, pincetiniam sugriebimui ir bendrai smulkiąjai motorikai.

zaislai vaikams people blocks

Lavina spalvų pažinimą bei erdvinį mą(s)tymą – ryškių spalvų kaladėles galima rūšiuoti, statyti vienspalvius bokštus, atkurti spalvų sekas ar tiesiog, žaidžiant kartu, įvardinti naudojamų detalių spalvas. Su magnetiniais kontstruktoriais vaikai gali kurti 3D objektus bei formas, taip lavindami savo erdvės suvokimą ir netgi inžinerinius gebėjimus (taip, vienerių metų vaikai irgi juos lavina).

kaladeles people blocks bi
kaladeles magnetines people blocks bi

Kodėl Emai išrinkau „People Blocks“ kaladėles?

Be jau minėtų gyvūnėlių veidukų ant kaladėlių ir detalių su ratais – kas tikrai yra du labai labai dideli privalumai, kai kalbame apie žaislą vienmečiui, man buvo svarbu rinktis žinomą ir patikimą gamintoją. People Blocks magnetinės kaladėlės yra originalios, pagamintos iš aukštos kokybės medžiagų, sertifikuotos EN-71 ir pažymėtos ES kokybės reikalavimus atitinkančiu CE ženklu. Kaladėlės yra saugios, jų sudėtyje nėra švino, padengimui naudojamas vandens pagrindo lakas, stambios detalės. Taip pat, svarbu buvo tai, kad šios kaladėlės yra oficialiai sertifikuotos, kaip tinkamos vaikams nuo vienerių metų.

Taip pat, labai šaunu, jog galima rinktis iš įvairių rinkinių, laiku bėgant juos papildyti ir derinti tarpusavyje. Jei vaikas mėgsta konstruoti – kaskart tai bus puiki dovana!

zaislai vaikams people blocks bi
kaladeles people blocks bi

„People Blocks“ kaladėlės – puikus pasirinkimas ankstyvam STEM (science, technology, engineering, math) ugdymui. STEM sričių ankstyvasis ugdymas vyksta per kasdienę rutiną, žaidimo patirtis, paprastas, nesudėtingas veiklas ir tam puikiai pasitarnauja magnetinės kaladėlės, su kuriomis vaikai gali kurti, konstruoti ir atrasti įvairiausias figūras.

zaislai vaikams people blocks bi

Galite rinktis iš kelių skirtingų tematikų ir dydžių rinkinių: mažų, 6 detalių rinkinių „Miesto gyventojas“ ir „Plaukiam, važiuojam“, didesnių, 17-21 detalių rinkinių „Zoo gyvūnai“, „Judantys automobiliai“ mašinėlių gerbėjams ir naujausio rinkinio „Go Go world“, su kuriuo galėsite konstruoti ir mašinėles ir gyvūnus, bei didžiausio, net 31 detaliųKlasikinio“ rinkinio.

kaladeles magnetines people blocks bi

Daugiau lėtos motinystės atradimų skaitykite tinklaraštyje „Mažas didelis gyvenimas“, kur Miglė dalinasi ankstyvojo ugdymo(si) idėjomis bei patarimais, pasiteisinusiomis knygomis, žaislais ir veiklomis. 


© 2024 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: