D.U.K apie „LaQ“

Kodėl kai kuriuose mažuose „LaQ“ rinkiniuose yra daugiau konstravimo schemų negu dideliuose?

Dažnai tenka atsakinėti į klausimą kodėl rinkinyje „Basic 101“ yra net 46 schemos, nors jame – tik 185 detalės, o, tarkime, rinkinyje „Basic 511“ yra tik  12 schemų, nors detalių jame net 650 vnt. Taip yra todėl, kad rinkinyje „Basic 101“ yra maži modeliai, kurių sukonstravimui pakanka vos 6 detalių, o rinkinyje „Basic 511“ pristatomi didesni ir sudėtingesni modeliai. Pagal detalių ir konstravimo schemų santykį galima spėti apie modelių dydžius ir jų skirtumus. Paprastai 3D rinkiniuose esančiam pagrindiniam modeliui sukonstruoti yra sunaudojamos visos arba beveik visos rinkinio detalės.


Kiek detalių pakanka vienam vaikui, kad jis galėtų laisvai ir nevaržomas konstruoti?

Namuose vienam vaikui (kuriam patinka konstruoti!) reikia apie 1000 „LaQ“ detalių ir daugiau. Vienam vidutinio dydžio modeliui sukonstruoti reikia 200–300 dalių. Galėdamas sukonstruoti 2–3 modelius vaikas jaučiasi pakankamai komfortiškai.


Ką daryti, jeigu vaikas nenori iškonstruoti jau sukonstruotų modelių?

Fotografuokite sukonstruotus vaiko modelius, darykite nuotraukų galeriją, kvieskite dalyvauti konkurse „LaQ kūrėjai“, kur kas mėnesį galima laimėti net 400 „LaQ“ detalių! Papasakokite vaikui „LaQ“ sukūrimo istoriją. Svarbu žinoti, kad vienas iš japoniškų „LaQ“ įkvėpimo šaltinių yra daugkartinis daiktų panaudojimas. „LaQ“ yra sukurtas taip, kad konstruktoriaus detales būtų smagu ne tik jungti, bet ir malonu išardyti!


Kokį rinkinį pirkti vaikui nuo 3 iki 5 metų amžiaus?  Kokius rinkinius rekomenduotumėte vaikams nuo 5 metų amžiaus/nuo 7 metų amžiaus?

Visiems pradedantiems konstruoti „LaQ“ rekomenduojame rinktis rinkinius „Basic 101“ arba „My Favorites“. Rinkinys „Bonus Set“ yra idealus tiek pradedantiems, tiek jau pažengusiems (ypač tinkamas, jeigu konstruos daugiau negu vienas vaikas), nes jame yra virš 1000 vnt. „LaQ“ detalių ir daug konstravimo schemų skirtingiems konstravimo lygiams (tarp jų ir schemos iš rinkinio „Basic 101“). Daugiau mūsų rekomendacijų, kaip išsirinkti „LaQ“, skaitykite čia.


Kur galima gauti daugiau konstravimo schemų?

Pagal tris sudėtingumo lygius konstravimo schemas galite atsisiųsti čia.


Ką daryti, jeigu konstravimui pagal nemokamas konstravimo schemas vaikui trūksta tam tikrų spalvų detalių?

Tokiu atveju siūlome instrukcijas spausdinti ne spavotas, o juodai baltas. Taip išspręsite trūkstamų spalvų klausimą ir kartu vaikui suteiksite galimybę kūrybiškai derinti turimas detales.


Kaip dalyvauti konkurse „LaQ kūrėjai“?

Konkursui sukurtą ir sukonstruotą modelį nufotografuokite (modeliai konkursui priimami tik savos kūrybos!) ir siųskite el. paštu konkursas@japoko.com. Kiekvieną mėnesį renkame laimėtoją, kuriam atitenka pagrindinis mėnesio prizas – net 400 „LaQ“ detalių! Daugiau apie konkurso sąlygas skaitykite čia.


Man labai patinka „LaQ“, bet mano vaikas nemėgsta konstruoti. Kaip sudominti vaiką konstravimu (atitraukti nuo kompiuterio ir pan.)? 

Konstruokite kartu su vaiku (kol vaikas įgaus įgūdžių konstruoti savarankiškai), parodykite jam detalių jungimo/išardymo principą. Drauge sukonstruokite nesudėtingą modelį. Jeigu vaikas labiau linkęs į konstavimą pagal instrukcijas, duokite jam tokias, kokias vaikas pajėgus įveikti savarankiškai. Jeigu vaikas labiau linkęs konstuoti savo vaizduotėje sukurtus modelius, leiskite jam improvizuoti, paraginkite jį sukonstruoti ką nors nesudėtingo iš savo aplinkos (paprastą kėdutę, gėlytę ir pan.). Kviečiame kartu su vaiku ateiti ir išbandyti konstravimą su „LaQ“ renginiuose, kuriuose dalyvaujame ir rengiame kūrybines konstravimo dirbtuves „Konstravimo nuotykis su „LaQ“. Renginius sekite Japoko Facebook paskyroje.


Mano vaikas konstruoja tik „Lego“/„Playmobil“.

Vaikai mokosi iš įvairovės. Tai vienas iš argumentų, kodėl verta skatinti vaiką išbandyti skirtingus konstravimo būdus (ypač jeigu vaikas mėgsta konstravimą!) ir jų logiką. „LaQ“ nuo įprastų kaladėlių skiriasi architektūros principais ir konstravimo logika: „LaQ“ yra paremtas senovine tradicine japoniška architektūra, kur mediniai namai buvo statomi be vinių, o detalės jungimos „iš šono“. Tad konstravimas su „LaQ“ detalėmis yra visiškai kitoks nei su įprastomis kaladėlėmis, kurios jungiamos vakarietišku konstravimo būdu („plyta ant plytos“). Apie „LaQ“ unikalumą skaitykite čia.


Įdomus konstruktorius, bet nenorime pirkti dar vieno. Namai pilni „Lego“ ir pan.

„LaQ“ unikalus tuo, kad jo detales lengva bei malonu tiek jungti, tiek ir išardyti. Vaikas, turėdamas apie 1000 „LaQ“ detalių, jau gali sukonstruoti keletą modelių (vienam vidutinio dydžio modeliui reikia 200-300 dalių). „LaQ“ yra išskirtinis savo konstravimo logika, kuri leidžia sukonstruoti figūras, kurios yra neįmanomos su kaladėlėmis. Patirčių įvairovė išbandant skirtingus žaislus/konstruktorius (ar bet kuri kita nauja patirtis!), plečia vaiko akiratį. Todėl rekomenduojame rinktis skirtingus konstruktorius, lyginti jų galimybes, pliusus, minusus ir pan.


Jau turime keletą „LaQ“ rinkinių. Ką rekomenduotumėte įdomaus?

Jeigu jau turite „LaQ“ detalių, paįvairinkite konstravimą skaidriomis „LaQ“ detalėmis (vaikams tai yra „kažkas tokio!“), didelėmis „PAX“ detalėmis (greičiau gaunamas rezultatas, jeigu konstruojami dideli modeliai), net trijų dydžių ratais ir jų ašimis (didžiausi ratai yra tinkami konstruoti suktukams, malūnams ir įvairiems mechanizmams, kurie sukasi, maži ratukai – transporto priemonėms arba įvairių gyvūnų akių ir kitų dalių imitacijai, o vidutinio dydžio ratai yra tiesiog labai sportiški!), bei mergaičių pamėgtu plaukų lankeliu, ant kurio galima konstruoti!


„LaQ” katalogas RINKTIS „LAQ” Konkursas „LaQ kūrėjai”


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2021 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: