„LaQ“ pedagogams

KAS YRA „LAQ“?

„LaQ“ – tai daug kartų apdovanotas edukacinis konstruktorius, sukurtas ir gaminamas Japonijoje. Nors Lietuvoje „LaQ“ tebėra naujiena, konstruktorius jau ilgiau nei 25 metus naudojamas daugiau nei 3000 darželių, vaikų priežiūros centrų ir pradinių mokyklų visame pasaulyje. „LaQ“ pritaikomas kaip neribota priemonė, skatinanti ir padedanti vaikams mokytis. Konstruodami „LaQ“, vaikai išmoksta išreikšti savo fantaziją ir sukaupti dėmesį.

„LaQ“ – aukštos kokybės prekės ženklas, kurio produktai nuolat tikrinami pagal Europos, JAV ir tarptautinius saugumo reikalavimus. „LaQ“ yra laimėjęs daugybę žaislų apdovanojimų, įskaitant „Dr. Toy“ apdovanojimus, kuriuose pateko tarp 10 geriausių konstruktorių, 10 geriausių kūrybinių žaislų ir 100 geriausių žaislų.

„LaQ“ konstruktoriai tinkami vaikams nuo ketverių metų amžiaus.

„LaQ“ konstravimas suteikia vaikams galimybę įsivaizduoti ir sukurti savo pačių pasaulį. Kiekvienas vaikas yra ypatingas savo mintimis ir saviraiška, tad mokymosi ir žaidimo procesas kiekvienam būna vis kitoks.


KOKIĄ NAUDĄ TEIKIA „LAQ“ KONSTRAVIMAS?

„LaQ“ yra išskirtinis konstruktorius ir edukacinis žaislas, nes turi tik 7 detalių rūšis. Iš pirmo žvilgsnio paprastos detalės atveria neribotas konstravimo galimybes ir skatina kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulių vystymąsi. „LaQ“ konstravimas ugdo:

 • Kūrybiškumą, saviraišką ir vaizduotę;
 • Socialinius įgūdžius;
 • Loginį mąstymą ir gebėjimą spręsti problemas;
 • Gebėjimą sukaupti ir išlaikyti dėmesį;
 • Smulkiosios motorikos įgūdžius ir miklumą.

Daugiau apie konstravimo su „LaQ“ naudą skaitykite čia.


KUO „LAQ“ IŠSISKIRIA IŠ KITŲ KONSTRUKTORIŲ?

 • Japonijoje sukurto ir gaminamo konstruktoriaus paprastumas atveria beribes plokščių (2D) ir trimačių (3D) modelių kūrimo galimybes, turint tik 7 detalių rūšis (2 pagrindines ir 5 jungiamąsias);
 • „LaQ“ yra sensorinio pobūdžio žaislas, pasižymintis ryškiomis spalvomis, maloniu liesti kokybišku paviršiumi ir jungiamų detalių spragsėjimu, kuris paverčia konstravimą smagia ir įtraukiančia patirtimi;
 • „LaQ“ suteikia vaikams galimybę pradėti nuo paprastų figūrų, įgauti konstravimo įgūdžių vykdant instrukcijas ir vėliau juos pritaikyti savo idėjų įgyvendinimui. Išmokę konstruoti 2D modelius iš plokščių detalių, vaikai nesunkiai pereis prie lenktų ir trimačių konstrukcijų, taip lavindami erdvinius gebėjimus;
 • „LaQ“ puikiai pritaikomas tikroviškų 3D detalių kūrimui, tad konstravimas suintensyvina abiejų smegenų pusrutulių veiklą ir yra puiki, unikali priemonė STEAM ugdymui.

Daugiau apie „LaQ“ unikalumą skaitykite čia.


KAIP „LAQ“ PRITAIKOMAS IKIMOKYKLINIAM UGDYMUI?

„LaQ“ skatina įvairių kognityvinių ir fizinių gebėjimų, pvz., smulkiosios ir stambiosios motorikos, vystymąsi.

 • „LaQ“ konstravimas lavina erdvės suvokimą, gebėjimą spręsti problemas ir loginį mąstymą. Vaikai turi nuspręsti, kokią spalvą pasirinkti, kur ,  kaip ir kokias detales naudoti, kad galėtų sukonstruoti norimą struktūrą;
 • Dalijimasis „LaQ“ detalėmis moko vaikus bendrauti, tobulina kalbinius gebėjimus ir skatina socialinę raidą. Dirbdami komandoje, vaikai gali kartu kurti ir konstruoti painias ir sudėtingas konstrukcijas pasitelkdami kūrybiškumą, vaizduotę ir loginį mąstymą;
 • „LaQ“ moko vaikus sutelkti ir išlaikyti dėmesį konstruojant modelius;
 • Konstravimas ugdo kūrybiškumą ir fantaziją. Vaikai gali pradėti nuo paprastų modelių, juos jungti tarpusavyje ir laisvai konstruoti, kiek tik leidžia vaizduotė.

Įgydami ir tobulindami savo gebėjimus konstravimo proceso metu, vaikai stiprina pasitikėjimą savimi ir ima labiau suvokti savo tapatumą.


KĄ SAKO PEDAGOGAI?

„Didžiausia nauda, kurią iki šiol įžvelgiau, yra tai, kad „LaQ“ vaikų neriboja. Vaikai turi galimybę naudotis pateiktomis konstravimo schemomis (pirmą kartą žaisdami, jomis naudojosi daugelis vaikų) arba eksperimentuoti su savo kūrinių idėjomis. Kalbant apie socialinę raidą, pastebėjau, kad vaikai nekantravo išbandyti „LaQ“ galimybes savarankiškai, tačiau taip pat entuziastingai domėjosi draugų sukonstruotais modeliais ir bandė juos patys atkurti. Vaikai ne tik suprato savo pačių idėjų vertę, bet ir pripažino, kad draugų sumanymai ir kūriniai taip pat vertingi (ar net vertingesni!).

Nedidelis konstruktoriaus detalių dydis yra ypač naudingas smulkiosios motorikos ir miklumo lavinimui. „LaQ“ taip pat suteikia vaikams papildomų galimybių aptarti savo idėjas su bendraamžiais, parodyti jiems, kaip sujungti ar atskirti tam tikras detales, ir išreikšti savo nuomonę apie savo ar kitų žmonių kūrinius draugams ar pedagogams.“


KOKIE RINKINIAI LABIAUSIAI TINKA UGDYMO ĮSTAIGOMS?

Didesni edukaciniai rinkiniai, pvz., „Basic 8400”, „Basic 5600”, „Basic 2800“, „Basic 1400“ ir „PAX 264“ puikiai tinka bendram vaikų žaidimui ir suteikia vaikams galimybę konstruoti ir parodyti kitiems savo kūrinius. Šiuose rinkiniuose pateikiama didžiausia spalvų įvairovė, daugybė standartinių 7 rūšių detalių ir specialiosios „Hamacron“ detalės. Kiekvienam rinkiniui priklauso ir tvirta plastikinė dėžė, skirta detalėms laikyti. Tokie komplektai yra pritaikyti naudoti darželiuose, mokyklose ar kitose ugdymo įstaigose. Kaip ir visuose „LaQ“ rinkiniuose, juose pateikiamos instrukcijos su išsamiomis schemomis, rodančiomis, kaip žingsnis po žingsnio sukonstruoti įvairaus sudėtingumo modelius.

Turintiems mažesnius ugdymo priemonių biudžetus siūlome pradėti nuo „Bonus Set“, „Basic 511“, „Basic 401“, „Basic 201“ ar „Basic 101“ rinkinių, o įsitikinus „LaQ“ magija įtraukti vaikus į konstravimą, visada pagal galimybes papildyti turimą „LaQ“ detalių skaičių naujais rinkiniais.

SVARBU: visų „LaQ“ rinkinių detalės yra tos pačios ir derinamos tarpusavyje! Visą „LaQ“ asortimentą ugdymo įstaigoms rasite čia.


KOKIĄ UGDOMĄJĄ MEDŽIAGĄ GALIMA GAUTI?

Edukacinis leidinys – gairės pedagogams. Kiekvienas didesnis nei 1000 vnt. „LaQ“ edukacinis rinkinys gali būti naudojamas kartu su „LaQ“ konstravimo technikų vadovu , siūlančiu įvairias idėjas ir suplanuotas užduotis „LaQ“ pritaikymui vaikų grupėse ar klasėse. Leidinyje rasite įvadą į konstravimą, konstravimo technikas aiškinančias schemas, daugybę įvairaus sudėtingumo modelių konstravimo schemų ir tolesnio „LaQ“ panaudojimo idėjas.

Nemokamos konstravimo schemos. Popamokinėje veikloje pasinaudokite nemokamomis „LaQ“ konstravimo schemomis, kurias pagal tris sudėtingumo lygius galite parsisiųsti čia. Pedagogai pataria schemas spausdinti juodai baltas, taip paliekant vaikams kūrybinės erdvės improvizuoti su turimomis „LaQ“ detalių spalvomis.

Paskaita pedagogams. Norinčius  kviečiame susisiekti dėl paskaitos „LaQ praktinis panaudojimas ugdymo procese ir projektinėje veikloje“.

Lietuvos pedagogų patirtį integruojant „LaQ“ konstruktorius į projektinę veiklą bei ugdymo procesą rasite čia.

Japoko Facebook ir Instagram paskyrose rasite daugybę įdomių ir interaktyvių „LaQ“ modelių bei naujienų iš Japonijos.


AR GALIMA UŽSISAKYTI PRISTATYMĄ/DEMONSTRACIJĄ APIE „LAQ“?

Prašome susisiekti su mumis, jeigu Jus domina „LaQ“ konstravimo dirbtuvės ar speciali mokymo medžiaga. Daugiau apie mūsų organizuojamus renginius galite sužinoti čia arba Japoko facebook paskyroje.


SUSISIEKITE SU MUMIS (PEDAGOGAMS)

Jeigu esate pedagogas ir Jus domina „LaQ“ pritaikymas kūrybiškam mokymuisi, STEM ugdymui ar žaidimams, susisiekite su mumis ir mes mielai jums padėsime:

– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.

Dėkojame už Jūsų dėmesį!


RINKTIS „LAQ”


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2021 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: