KoDoMo istorija

Mūsų pažintis su Japonija prasidėjo nuo japoniško „LaQ“ konstruktoriaus. „LaQ“ į mūsų šeimą atkeliavo kaip dovana vaikams nuo dėdės, matematikos mokslų daktaro Raimundo Vidūno, kuris Japonijoje gyveno daugiau nei dešimtmetį ir buvo Osakos universiteto tyrėjas statistikos ir matematikos srityse. Pirmą kartą į Japoniją jis atvyko 2003 m. atlikti post-doktorantūros tyrimų Kyushu, vėliau – Kobė universitetuose. Būdamas mokslininku, mums iš Japonijos visada atveždavo įdomių, inovatyvių, kruopščiai parinktų ir mokslininko žvilgsniu įvertintų dovanų. Japoniškas konstruktorius „LaQ“ buvo viena iš tokių dovanų, įtraukusių visą mūsų šeimą ir štai, jau 10 metų, mes skleidžiame žinią apie japonišką edukacinį konstruktorių „LaQ“ Lietuvos vaikams, tėvams bei pedagogams.

Kuo mus sužavėjo „LaQ“? Visų pirma – neribotomis savo galimybėmis. Nėra to, ko nebūtų galima sukonstruoti su japonišku konstruktoriumi „LaQ“. Perpratus konstravimo technikas, vos su 7 rūšių detalėmis galima įgyvendinti absoliučiai visas savo kūrybines fantazijas, pavyzdžiui konstruoti įvairias erdvines figūras ir netgi paveikslus. Kita labai svarbi „LaQ“ savybė, kad jis auga kartu su vaiku. Naudojantis tomis pačiomis detalėmis, vaikui tobulinant konstravimo įgydžius, per laiką sudėtingėja ir jo kuriami modeliai. „LaQ“ plačiai pritaikomas ugdymo procese ir naudojamas ugdymo įstaigose visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje (virš 300 ugdymo įstaigų Lietuvoje naudoja „LaQ”). Konstravimą su „LaQ“ detalėmis pedagogai integruoja į formalų ir neformalų ugdymą, sukauptus pavyzdžius galite rasti čia.

Per 10 metų su „LaQ“ konstravimo dirbtuvėmis aplankėme daugiau nei 100 darželių ir mokyklų, taipogi konstravome daugybėje viešų renginių ir parodų visoje Lietuvoje. Šiuose gyvuose susitikimuose vaikus, jų tėvelius bei pedagogus pažindinome su „LaQ“ ir jo konstravimo principais.

Ilgametė patirtis ir sukauptos žinios mus paskatino pradėti edukacijas su „LaQ” konstruktoriais „Kultūros paso programoje” ir galiausiai matant didelį vaikų įsitraukimą bei plačias konstruktoriaus pritaikymo galimybes organizuoti „LaQ“ kūrybinius konstravimo būrelius. Norime, kad kuo daugiau Lietuvos vaikų turėtų galimybę atskleisti savo potencialą ir lavinti svarbias kompetencijas japoniško konstruktoriaus „LaQ“ pagalba.

Dalintis: