STALO ŽAIDIMAI IR GALVOSŪKIAI

„LAQ” ŠAŠKĖS (Mokytoja Lina Zdanavičienė, Vilniaus lopšelis-darželis „Spygiukas”)

Mokytoja Lina Zdanavičienė, Vilniaus lopšelis-darželis „Spygiukas”: „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pagrindinė veikla – žaidimas. Mūsų grupės vaikai taip pat mokosi žaisdami ir dažniausiai renkasi konstruktorių „LaQ“ ir stalo žaidimą – šaškes. Šiuos du žaidimus nusprendėme sujungti ir iš konstruktoriaus detalių sukonstruoti šaškių lentą ir šaškes. Šios veiklos metu smagu buvo stebėti, kaip vaikai noriai konstravo, kaip vienas kitam patarinėjo, kiek ir kokių reikia detalių, kaip jas jungti. Drauge derino, skaičiavo ir jungė kvadratus, kad išeitų taisyklinga šaškių lenta. Vaikų sukonstruotos šaškės didesnės nei įprastinės, maždaug delno dydžio ir labai malonios liesti. Skirtingų jungiamųjų detalių dėka, skiriasi pusės, o tai reikalinga kai šaškė tampa „damke”. Lenta yra didesnė, tvirta, lygi ir patogi stumdant šaškes. „LaQ“ šaškių dėka, mūsų grupėje visi vaikai žaidžia šaškėmis ir išmoko ne tik laimėti, bet ir pralaimėjimą priimti kaip galimybę tobulėti.”

SUDOKU (Mokytoja Danutė Pankienė, Alytaus mokykla – darželis „Drevinukas“)

Pažaiskime! SUDOKU – daugelio pamėgtas skaičių galvosūkis. Jis kilęs iš Japonijos, o pavadinimas „sudoku“, išvertus iš japonų kalbos, reiškia „vienintelis skaičius“. Šis galvosūkis lavina loginį ir kritinį mąstymą – visaip kaip ir „LaQ“. Tad kodėl jų nesujungus? 


TURITE KLAUSIMŲ?
Susisiekite su mumis, mielai Jums atsakysime ir patarsime:
– skambinti darbo dienomis tel. +370 659 31 477 nuo 09:00 iki 17:00 val. arba
– rašyti el. paštu info@japoko.com bet kuriuo metu, ir mes pasistengsime kuo greičiau Jums atsakyti.


© 2021 MB „Creator Japonicus“. Be MB „Creator Japonicus“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

Dalintis: